Office LTSC امروز در دسترس است.

یکی از برنامه های کاربردی که کاربران زیادی را درگیر خود کرده است، مجموعه مایکروسافت آفیس است که شامل چندین نرم افزار ازجمله ورد، پاورپوینت، اکسل و ... می باشد. مایکروسافت امروز نسخه دائمی مایکروسافت آفیس خود را برای مشتریان تجاری راه اندازی می کند و این نوید را می دهد که قرار است آفیس 2021 را در 5 اکتبر (13 مهر 1400) منتشر کند. در واقع اکنون آفیس LTSC را برای  Windows و Mac مخصوص کاربران تجاری و دولتی در دسترس است و کاربران می توانند این نسخه قفل شده آفیس را بدون نیاز به اشتراک در اختیار داشته باشند.

Office LTSC برای صنایعی که در آن فرایندها و برنامه ها نمی توانند به صورت ماهانه تغییر کنند، یا برای کارخانه های تولید کننده ای که به Office متکی هستند و می خواهند زمان انتشار قفل شده باشد، طراحی شده است. لازم به ذکر است که این نرم افزار با ویژگی های هوش مصنوعی و مبتنی بر سرویس ابری که در مایکروسافت 365 وجود دارد، عرضه نمی شود و ویژگی های جدیدی نیز دریافت نخواهد کرد. مایکروسافت از Office LTSC به مدت پنج سال پشتیبانی خواهد کرد. همچنین این شرکت متعهد شده است که در آینده نسخه دائمی دیگری از Office را در اختیار کاربران قرار دهد.

مایکروسافت آفیس 2021 در 13 مهر راه اندازی می شود!

در ادمه باید به نکته اشاره کنیم که عرضه دائمی Office 2021 نیز بسیار مشابه Office LTSC خواهد بود که یک زمان بندی ثابت و بدون آپدیت شدن ویژگی ها را ارائه می دهد. مایکروسافت موارد زیر را در Office LTSC، که باید در Office 2021 نیز اعمال شود، لیست کرده است که می توانید مطالعه کنید:

Line Focus یا تمرکز روی خط: این ویژگی شبیه به حالت خواندن برای حذف حواس پرتی و حرکت در اسناد Word به صورت خط به خط است.

عملکرد XLOOKUP: به یافتن موارد در یک جدول یا محدوده توسط سطرها در یک کاربرگ اکسل کمک می کند.

پشتیبانی از نظم داینامیک: توابع جدیدی در اکسل که از نظم داینامیک یا پویا استفاده می کنند.

حالت تاریک - همه برنامه های آفیس پشتیبانی از حالت تاریک را شامل می شوند.

در حال حاضر مایکروسافت به طور طبیعی مایکروسافت 365 را برای مشاغل و مصرف کنندگان توصیه می کند، این در حالی است که این شرکت بیش از 300 میلیون مرکز پرداختی برای آفیس 365 در بخش تجاری دارد. در ادامه باید بگوییم که مایکروسافت اخیراً اولین افزایش قیمت خود را برای Microsoft 365 و Office 365 اعلام کرد که این مقدار در مارس 2022 اعمال می شود. ناگفته نماند که مایکروسافت هنوز قیمت Office 2021 را دقیق اعلام نکرده است، اما این شرکت می گوید این مجموعه در تاریخ 5 اکتبر مصادف با 13 مهر 1400، همان روزی که ویندوز 11 راه اندازی می شود، در دسترس خواهد بود. با این حال، منتظر جزئیات بیشتر درباره ویژگی ها و قیمت Office 2021 خواهیم بود. 

نظر شما در رابطه با مجموعه آفیس چیست؟ این برنامه تا چه حد توانسته است نیازهای شما را برطرف کند؟

منبع: theverge