در چند وقت اخیر شایعات زیادی در رابطه با زمان عرضه مدل جدید گوشی iPhone SE مطرح شده است. بر مبنای این شایعات، مدل ارتقا یافته این گوشی، با نام iPhone SE Plus در سال آینده میلادی به بازار عرضه خواهد شد و در سال 2021 خبری از این گوشی نخواهد بود!

گوشی iPhone SE Plus در سال 2022 همراه با پشتیبانی از شبکه 5G عرضه خواهد شد

این خبر توسط یکی از کارشناسان و تحلیلگران حوزه تکنولوژی به نام Ross Young تأیید شده است. این آنالیزور بازار گوشی های هوشمند معتقد است که مدل جدید iPhone SE در سال 2022 به بازار عرضه خواهد شد. این گوشی جدید از لحاظ سایز صفحه نمایش با نسخه قبلی تفاوتی نخواهد داشت و اپل به احتمال زیاد در آن از یک صفحه نمایش 4.7 اینچی LCD استفاده خواهد کرد. اما گوشی iPhone SE Plus از لحاظ پشتیبانی از شبکه های ارتباطی ارتقا خواهد یافت و با شبکه ارتباطی 5G سازگاری کامل خواهد داشت.

مطابق با نظر Ross Young سری گوشی های آیفون SE تا سال 2024 با تغییرات اساسی مواجه نخواهد شد و در این سال اپل با عرضه گوشی “iPhone SE 3” این سری از گوشی ها را هم از لحاظ طراحی ظاهری و هم از لحاظ مشخصات فنی و سخت افزاری مورد ارتقا قرار خواهد داد. این کارشناس در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

«اکنون به نظر می رسد که مدل جدید آیفون های مجهز به نمایشگر LCD در سال 2022 عرضه می شود و SE Plus نام خواهد داشت. این گوشی به همان نمایشگر 4.7 اینچی LCD مجهز خواهد بود که پیش از این در مدل های قبلی مورد استفاده قرار گرفته بود. اما این مدل جدید از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند. از گوشه و کنار شنیده می شود که اپل قصد دارد تا گوشی iPhone SE 3 را با صفحه نمایش 5.7 تا 6.1 اینچی در سال 2024 به بازار عرضه کند».

این ایده که گوشی “iPhone SE Plus” دارای نمایشگر 4.7 اینچی خواهد بود، کمی عجیب به نظر می رسد! چرا که اگر سابقه فعالیت های اپل را بررسی کنید، این شرکت از کلمه “Plus” برای آن دسته از مدل هایی استفاده کرده که دارای صفحه نمایش بزرگتری هستند. در واقع این کلمه وجه تمایز بین گوشی های استاندارد و گوشی های مجهز به صفحه نمایش بزرگتر بوده است. البته اپل در آیفون های نسخه Pro، کلمه Plus را با Max جایگزین کرده است. در هر صورت اپل از زمان عرضه گوشی iPhone 8 Plus، تا به حال در نام هیچ یک از نسخه های استاندارد آیفون های خود از کلمه Plus استفاده نکرده و اخباری که به آن اشاره کردیم، کمی عجیب به نظر می آید!

به هر حال اگر اخبار فوق صحت داشته باشد، کاربرانی که منتظر یک نسخه کاملاً جدید و به روز شده از گوشی های سری iPhone SE هستند، باید تا حدود دو سال دیگر منتظر بمانند. البته اگر اتفاقات غیر قابل پیش بینی مانند کشف سویه های جدید از ویروس کرونا در جهان و همه گیری مجدد آن صنعت ساخت گوشی های هوشمند را دوباره تحت تأثیر خود قرار ندهد!

منبع: imore