شرکت چینی شیائومی قصد دارد تا در اوایل سال 2022 میلادی نسل جدید و جایگزین گوشی Redmi Note 10 Pro Max را به بازار عرضه کند. این محصول جدید به اولین گوشی موبایل اقتصادی در دنیا تبدیل خواهد شد که از فناوری شارژ سریع با توان 120 وات پشتیبانی می کند. این اخبار به تازگی بر روی وب سایت Weibo مطرح شده و هنوز در مرحله شایعه قرار دارد! اما اگر صحت این اخبار تأیید شود، تحولی در بازار گوشی های اقتصادی رخ خواهد داد!

نسل جدید گوشی های سری Redmi Note 11 شیائومی از شارژ سریع 120 واتی پشتیبانی خواهند کرد

تا به اینجا گوشی های Redmi Note 10 Pro و Redmi Note 10 Pro Max به عنوان بهترین گوشی های اقتصادی برند شیائومی شناخته می شوند. جالب اینجا است که این گوشی ها از فناوری فست شارژ فقط با توان 33 وات (از طریق کابل) پشتیبانی می کنند. البته نسخه ارائه شده از گوشی Remi Note 10 Pro در کشور چین از فست شارژ با توان 67 وات برخوردار است. اما هیچ کدام از این گوشی ها به شارژ سریع 120 واتی حتی نزدیک هم نیستند!

در حال حاضر، فست شارژ 120 واتی فقط به گوشی های بالا رده و پرچم دار محدود شده است. گوشی شیائومی Mi 10 Ultra که در 16 آگوست سال 2020 (26 مرداد 1399) راهی بازار شد، اولین گوشی بود که با فناوری شارژ فوق سریع با توان 120 وات سازگار بود. همچنین در سال 2021 شیائومی تنها دو گوشیِ سازگار با فست شارژ 120 واتی را تولید کرده است: گوشی های مدل Mix 4 و مدل 11T Pro. اکنون به نظر می رسد که شیائومی قصد دارد تا پای این ویژگی کاربردی و رده بالا را به بازار گوشی های اقتصادی و ارزان قیمت تر نیز باز کند!
ارتقای سرعت شارژ و سازگاری با فناوری های پیشرفته در زمینه فست شارژ تنها ویژگی های ممتاز گوشی های سری Redmi Note 11 شیائومی نخواهد بود. البته درست است که هنوز اطلاعات رسمی و حتی شایعه در رابطه با مشخصات فنی این سری از گوشی ها منتشر نشده، اما بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت گوشی های هوشمند انتظار دارند تا در این گوشی ها از تراشه ای قدرتمندتر از تراشه های کوالکم اسنپ دراگون سری 700 استفاده شود. شیائومی از این تراشه ها در نسل قبلی گوشی های سری Redmi Note استفاده کرده بود که تراشه هایی میان رده به شمار می آیند.

همچنین پیش بینی می شود که تمام مدل ها و انواع گوشی های سری Redmi Note 11 شیائومی از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی کنند. این در حالی است که مدل فعلی گوشی Redmi Note 10 Pro Max در بازارهای جهانی تنها از شبکه ارتباطی 4G پشتیبانی می کنند.

در رابطه با زمان عرضه گوشی های سری Redmi Note 11 باید به این نکته اشاره کنیم که مطابق با اخبار منتشر شده، این گوشی ها در یک چهارم ابتدایی سال 2022 به بازار عرضه خواهند شد. شما می توانید اخبار جدید در رابطه با این گوشی ها را به محض ارائه رسمی توسط شرکت شیائومی بر روی وب سایت شرکت ایده برتر پارسیان مشاهده کنید.

منبع: androidcentral


ممکن است اطلاعات ذکر شده در این بخش با اطلاعات اصلی کالا در زمان عرضه متفاوت باشد. در صورت مشاهده مغایرت، این موضوع را به ما اطلاع دهید.