اخیراً اخباری منتشر شده که بر اساس آن گوشی Galaxy S22 Ultra از سرعت شارژ بالاتری نسبت به مدل های قبلی برخوردار خواهد بود. این در حالی است که تا پیش از این عنوان شده بود که به طور کلی سری گلکسی S22 در این معیار کلیدی رقابت را به پرچم داران سایر برندها واگذار خواهد کرد و از لحاظ سرعت شارژ پیشرفت قابل اعتنا و چشمگیری نخواهد داشت.

گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra احتمالاً از سرعت شارژ سریعتری نسبت به S21 Ultra برخوردار خواهد بود

مطابق با مطلبی که در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مربوط به حوزه تکنولوژی عنوان شده، گوشی سامسونگ گلکسی S22 Ultra از شارژ سریع 45 واتی پشتیبانی خواهد کرد. اگر این خبر صحت داشته باشد، سامسونگ احتمالاً سورپرایزهایی برای کاربران خود در نظر خواهد داشت! این سورپرایزها به خصوص می تواند در رابطه با ظرفیت باتری این گوشی پرچم دار و زمان شارژ شدن آن باشد!

احتمال می رود که سامسونگ در گوشی Galaxy S22 Ultra از باتری حجیم 5000 میلی آمپر ساعتی استفاده کند. درست است که نسخه فعلی S21 اولترا نیز دارای باتری با همین ظرفیت است، اما چیزی که جلب توجه خواهد کرد، این است که این باتری حجیم در زمان بسیار کوتاهتری شارژ خواهد شد. به طور دقیق تر باید گفت که باتری گوشی S22 اولترا در عرض 35 دقیقه به میزان 70 درصد شارژ خواهد شد. این میزان سرعت شارژ برای سامسونگ یک استاندارد جدید و ایده آل به حساب می آید؛ اما برخی تولید کنندگان گوشی های هوشمند چینی مانند شیائومی و ریلمی، پیش از این سرعت های شارژ رعدآسا و بسیار بالاتری را ارائه داده اند!

با در نظر گرفتن تمام جوانب، افزایش سرعت شارژ یک قدم رو به جلوی اساسی برای سامسونگ محسوب نمی شود. این برای اولین باری نیست که یک گوشی پرچم دار سامسونگ از فناوری فست شارژ 45 واتی پشتیبانی می کند. گوشی Samsung Galaxy S20 Ultra که در سال 2020 به بازار عرضه شده نیز از همین سرعت شارژ و همین ظرفیت باتری برخوردار بوده است. پس این موضوع یک تحول بزرگ و اساسی برای گوشی های جدید سامسونگ به شمار نخواهد آمد.

در دنیای این روزهای گوشی های هوشمند، صحبت از شارژ سریع 200 واتی در میان است! همان طور که اشاره شد، شرکت های شیائومی و ریملی در این زمینه پیشرو هستند و در حال عرضه تکنولوژی های جدید و ارتقای این معیار کلیدی هستند. به همین دلیل به نظر می رسد که سامسونگ نیز باید کم کم خود را در این زمینه به روزتر کند! به خصوص هر چه ظرفیت باتری مورد استفاده در گوشی بالاتر باشد، زمان شارژ شدن آن اهمیت بیشتری پیدا می کند. با توجه به اینکه گوشی Galaxy S22 Ultra به عنوان پرچم دار اصلی سامسونگ به بازار عرضه خواهد شد، انتظار می رفت که در زمینه سرعت شارژ اخبار هیجان انگیزتری درباره آن منتشر شود! البته اخبار فعلی همه به صورت غیر رسمی منتشر شده اند و منابع رسمی سامسونگ آنها را تأیید یا رد نکرده اند؛ اما درصد صحت نداشتن آنها بسیار پایین است!

منبع: androidcentral