به نظر می رسد که Dimensity 9000 می تواند به اسنپدراگون 8 نسل 1 برسد.

بنچمارک های مدیاتک نشان می دهد که Dimensity 9000 با Snapdragon 8 Gen 1 رقابت می کند.

مدیاتک و کوالکام، پردازنده ‌های پرچمدار خود را برای سال 2022 معرفی کرده‌ اند و به نظر می ‌رسد که این دو چیپست توانایی مشابهی دارند. کوالکام در زمان معرفی این چیپست، بنچمارک های اسنپدراگون 8 نسل 1 را از طریق خبرنگاران فاش کرد و مدیاتک اکنون ویدئویی را منتشر کرده است که عملکرد بنچمارک Dimensity 9000 را نشان می دهد.

این ویدیو که در حساب Weibo Mediatek ارسال شده است، عملکرد یک تلفن Dimensity 9000 را در Antutu، Geekbench 5.1، GFXBench Manhattan 3.0 و موارد دیگر نشان می دهد. در ادامه می توانید این ویدئو را مشاهده کنید.

این ویدئو، اولین ویدئوی مدیاتک است که احتمالاً توسط این شرکت و به جای شخص ثالث دیگری آزمایش شده است، و البته تست هایی است که خود شرکت انتخاب کرده است. با این وجود، مشخص نیست که آیا شرکت آزمایش ‌ها را چندین بار انجام داده است یا خیر، تا به صورت دقیق و بالقوه بتواند هرگونه مشکلی را آشکار ‌کند. همچنین مشخص نیست که آیا دستگاه آزمایشی، در حالت عملکردی کار می کرد که عمر باتری را به خاطر اسب بخار به خطر می اندازد یا خیر. 

در هر صورت، تست ها Antutu v9 را با  امتیاز 1,017,488 و اسنپدراگون 8 نسل 1 را با امتیاز 1,031,302 نشان می دهد که توسط Hot Hardware  (البته برای Antutu v8) گزارش شده است.

ویدئوی مدیاتک، نمرات Geekbench Dimensity 9000 را نیز با استفاده از Geekbench 5.1 نشان می ‌دهد. این چیپست امتیاز تک هسته ای 1273 و امتیاز چند هسته ای 4324 را در مقایسه با امتیازات 1233 و 3740 تراشه اسنپدراگون به ترتیب ارائه می کند (البته در Geekbench 5)

همچنین گفتنی است که چیپست مدیاتک در تست GFXBench Manhattan 3.0 خارج از صفحه نمایش، 238 فریم بر ثانیه را ارائه کرد که این تست برای Snapdragon SoC، 267 فریم بر ثانیه گزارش شد.

این به چه معنی است؟

بنچمارک های مدیاتک نشان می دهد که Dimensity 9000 با Snapdragon 8 Gen 1 رقابت می کند.

ویدیوی مدیاتک نشان می ‌دهد که این دو SoC به طور مساوی برای بارهای کاری CPU تک هسته‌ ای مطابقت دارند، اما Dimensity 9000 برتری قابل توجهی در امتیازات چند هسته ‌ای دارد. در واقع ما حدس می زنیم که هسته های متوسط Cortex-A710 تراشه مدیاتک با کلاک بالاتر، و بهره بردن کوالکام از معماری هسته ادغام شده برای هسته های کوچک Cortex-A510، به این شرکت تایوانی کمک کرده است.

این کلیپ نشان می ‌دهد که کوالکام در یک حجم کاری ترکیبی مانند Antutu حاشیه بسیار باریکی دارد، اما در اینجا به اندازه ‌ای باریک است که می ‌توانیم نوسان آونگ را به صورت تلفن به تلفن ببینیم. بر اساس گزارش GFXBench، به نظر می رسد پیروزی بزرگ کوالکام در بخش GPU دست یافتنی باشد. و این درحالی است که نتایج Dimensity 9000 در این آزمایش خاص، همچنان بهتر از گوشی های iPhone 13 Pro و Snapdragon 888 خواهد بود.

گفتنی است با توجه به اینکه دستگاه مرجع یک تلفن تجاری نیست، باید معیارهای اسنپدراگون 8 نسل 1 را با شک و تردید در نظر بگیرید. آزمایش واقعی زمانی رخ خواهد داد که از گوشی های دنیای واقعی برای آزمایش استفاده شود. با این حال می توان گفت این ویدئو نشان می ‌دهد که کوالکام و مدیاتک نسبت به چندین سال گذشته خود، به هم نزدیک ‌تر هستند.

منبع: androidauthirity