توئیتر به طور معمول در انتهای هر ماه یک آپدیت برای اپلیکیشن PWA (اپلیکیشن پیش رونده تحت وب) خود ارائه می دهد و ویژگی های جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه می کند. در آپدیت مربوط به ماه اکتبر 2021، توئیتر قابلیت ریموو کردن فالوئرها را به این پلتفرم اضافه کرده است. همچنین در این آپدیت ویژگی های مدیریتی جدیدی برای Space اضافه شده است. به عنوان مثال شما می توانید محتوایی را که در Space خاصی گوش داده اید، از دید فالوئرهایتان مخفی نگه دارید. لازم به ذکر است که این آپدیت در تاریخ 29 اکتبر 2021 (7 آبان 1400) عرضه شده و اکنون برای تمامی پلتفرم هایی که از Twitter PWA استفاده می کنند (شامل ویندوز، توئیتر برای KaiOS و توئیتر لایت برای اندروید) در دسترس قرار گرفته است.

امکان ریموو کردن فالوئرها به اپلیکیشن تحت وب (PWA) توئیتر اضافه شد

تمام ویژگی های جدید اضافه شده به توئیتر PWA در آپدیت جدید را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

* مدیریت فالوئرها: اکنون امکان ریموو کردن فالوئرها برای تمامی کاربران در دسترس قرار گرفته است.
* یک بخش جدید در تنظیمات Privacy & Safety اسپیسز اضافه شده که به شما اجازه می دهد تا بر این بخش تسلط بیشتری داشته باشید. شما می توانید مشخص کنید که آیا

فالوئرهایتان قابلیت مشاهده محتوایی را که در اسپیسز به آنها گوش داده اید، داشته باشند یا خیر. 

* استفاده از اسپیسز بر روی Twitter.com برای تمام کاربران بدون نیاز به لاگین کردن در سایت امکان پذیر شده است.
* امکانات کنترلی جدیدی به صفحات Topic اضافه شده که به شما اجازه می دهند تا موضوعات خاصی را فالو کنید. همچنین می توانید به تیم مدیریتی توئیتر اعلام کنید که علاقه مند به دنبال کردن موضوعات فعلی نیستید.

* ویژگی های جدیدی برای تنظیم سرعت پلی بک ویدئوها اضافه شده است. البته این ویژگی ها فعلاً به صورت آزمایشی عرضه شده اند و نسخه نهایی و کاربردی آنها در آپدیت های بعدی عرضه می شود.

همان طور که مشاهده می کنید، تمرکز توئیتر در آخرین آپدیت ارائه شده برای اپلیکیشن PWA خود بیشتر بر روی مسائل مربوط به حوزه حریم شخصی بوده است. اکنون کاربران امکانات کنترلی بیشتری در این زمینه دارند و می توانند فعالیت های خود در اسپیسز را مدیریت کنند. همچنین آن طور که مشخص است، توئیتر در آینده برای ویدئوهایی هم که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند، برنامه هایی دارد. امکان تغییر تنظیم سرعت پخش یکی از این برنامه ها است که در آپدیت فعلی به صورت آزمایشی ارائه شده است و کاربران می توانند از آن استفاده کنند. پس به احتمال زیاد آپدیت ماه نوامبر اپلیکیشن تحت وب توئیتر بیشتر در زمینه ارتقای پخش ویدئو تمرکز داشته باشد. حال باید منتظر ماند و دید که توئیتر برای این بخش چه برنامه هایی دارد و چه زمانی از نسخه نهایی ویژگی های جدید پخش ویدئو رونمایی خواهد کرد. لازم به ذکر است که آپدیت جدید، اپلیکیشن تحت وب توئیتر را از لحاظ سرعت عملکرد نیز ارتقا داده است.

منبع: windowscentral