شرکت PNY یکی از شرکت های پیشگام در تولید انواع کارت گرافیک های third-party است که محصولات آن همواره با استقبال زیادی از جانب کاربران مواجه می شود. این شرکت اخیراً از پردازنده های گرافیکی GeForce RTX 3080 Ti و GeForce RTX 3070 Ti که انویدیا در مراسم Computex 2021 آنها را معرفی کرده، در ساخت کارت گرافیک های جدید خود استفاده کرده است. این کارت گرافیک های جدید از سری محصولات XLR8 Gaming برند PNY هستند و پیش بینی می شود در لیست بهترین کارت گرافیک های سال جای گیرند.

شرکت PNY کارت گرافیک های جدید سری XLR8 Gaming خود را معرفی کرد

کارت گرافیک PNY RTX 3080 Ti همانند نسخه مرجع، دارای 12 گیگابایت حافظه VRAM از نوع GDDR6X و 10240 هسته CUDA است. کارت گرافیک PNY RTX 3070 Ti نیز از ویژگی هایی مانند 8 گیگابایت حافظه VRAM از نوع GDDR6X بهره می برد و نسبت به نسخه RTX 3070 با ارتقایی چشمگیر در این زمینه مواجه شده است! نسخه RTX 3070 دارای حافظه از نوع GDDR6 بود که از سرعت عملکرد پایین تری برخوردار است.

به نظر می رسد که کارت گرافیک های XLR8 Gaming GeForce RTX 3080 Ti و RTX 3070 Ti همانند دیگر کارت گرافیک های رده بالای مدل های Revel و Uprising عملکردی فوق العاده در زمینه گیمینگ و طراحی گرافیکی از خود نشان دهند. هر دوی این کارت ها به سه فن مجهز خواهند بود و در آنها از قابلیت نورپردازی Epic-X RGB استفاده می شود. این امکان برای کاربر وجود دارد تا از طریق نرم افزار PNY VelocityX نحوه نورپردازی این کارت گرافیک ها را شخصی سازی کند. همچنین این نرم افزار امکان مدیریت کلاک اسپید و کارکرد فن های کارت گرافیک را به شما می دهد.

شرکت PNY کارت گرافیک های جدید سری XLR8 Gaming خود را معرفی کرد

کارت گرافیک PNY RTX 3080 Ti به بدنه فلزی مجهز خواهد بود که در سخت ترین شرایط و در مواقع اوج کاری نیز دوام بالایی خواهد داشت. اما در رابطه با کارت گرافیک RTX 3070 Ti اعلام شده که بدنه آن از «طول عمر» بالایی برخوردار خواهد بود؛ اما به جنس آن اشاره ای نشده است. هر دوی این کارت گرافیک ها به پورت های HDMI 2.1 و DisplayPort 1.4a مجهزند و از رابط PCIe 4.0 پشتیبانی می کنند. علیرغم اینکه انویدیا از کانکتور 12 پین در پردازنده های گرافیکی خود استفاده کرده، PNY کارت گرافیک های خود را به کانکتور محبوب تر و رایج تر 8 پین مجهز کرده است.

شرکت PNY اعلام کرده که کارت گرافیک های جدید خود را در اوایل ماه ژوئن 2021 (خرداد 1400) به صورت اینترنتی برای خرید در دسترس قرار می دهد. با وجود اینکه تاریخ دقیقی در این موضوع اعلام نشده، اما قطعاً این کارت گرافیک ها پس از تاریخ 3 و 10 ژوئن در دسترس قرار خواهند گرفت. چرا که در این تاریخ ها نسخه های اصلی کارت گرافیک های RTX 3080 Ti و RTX 3070 Ti توسط انویدیا راهی بازار خواهد شد. همچنین در رابطه با قیمت این کارت گرافیک های جدید سری XLR8 Gaming اطلاعاتی منتشر نشده است.

منبع: windowscentral