کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

به تازگی پژوهشگران در دانشگاه میشیگان موفق به توسعه و بهبود کامپیوترهای IBM شده اند و کوچکترین کامپیوتر در دنیا را ساخته اند.

اندازه این رایانه فوق کوچک تنها 0.3 میلیمتر است و پیش بینی می شود که در پزشکی و برای تشخیص و درمان سرطان به کار گرفته شود.

کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

خوب است بدانید پیش از نیز ساخت کامپیوترهای کوچک و در ابعاد میلیمتری صورت گرفته است. در کنفرانس Think 2018 شاهد رونمایی از یک مینی کامپیوتر 1*1 میلیمتر بودیم.

کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

به علاوه قبل از آن Michigan Micro mote با اندازه 2*2*4 میلیمتر، عنوان کوچکترین کامپیوتر دنیا را به خود اختصاص داده بود.

اما محصول جدید ساخت دانشگاه میشیگان با ابعاد 0.3 میلیمتر گوی سبقت را از محصولات مشابه خود ربوده است!

حتما بخوانید: ساخت کامپیوترهای لمسی شرکت اپل

معرفی کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

حتما برایتان جالب است که بدانید که عملکرد مینی کامپیوترها با pc های معمولی کمی متفاوت است. Pc، لپ تاپ و یا حتی تبلت شما بعد از خاموش شدن تمام اطلاعات مانند عکس، ویدئو و فایل های متنی را در خود نگه می دارد و شما در هر زمان به آن دسترسی خواهید داشت، اما ساختار مینی کامپیوترهای IBM به نحوی است که بعد از قطع برق اطلاعات خود را از دست خواهد داد.

معرفی کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

در ادامه معرفی کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر باید گفت این مینی کامپیوتر بر اساس متد تبدیل نور به برق فتوولتائیک کار می کند.

همچنین شامل پردازنده، حافظه، فرستندهای بیسیم و گیرنده هایی است که توسط نور، کار ارسال و دریافت دیتا را انجام می دهند. لازم به ذکر است که یک ایستگاه پایه، نور مورد نیاز کامپیوتر را برای برنامه نویسی و تولید نیروی برق تامین می کند و تمام اطلاعات منتقل شده را دریافت می نماید.

معرفی کوچکترین کامپیوتر جهان با ابعاد 0.3 میلیمتر

در حال حاضر، این کامپیوتر فوق کوچک به عنوان سنسور دقیق دما به کار می رود. گری لوکر که یکی از اساتید مهندسی رادیولوژی و بیومدیکال است عقیده دارد که به دلیل کوچک و زیست سازگار بودن این سنسور دما، می توان آن را در سلول های سرطانی نیز به کار برد و از این طریق، تغییرات دمای درون تومور در مقابل بافت طبیعی بررسی کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به اخبار روز تکنولوژی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید. 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی