کارتریج شارپ sharp

شرکت شارپ sharp یک شرکت صنایع الکترونیک ژاپنی است. شرکت شارپ در اوساکا قرار دارد. شرکت شارپ طراح و تولید کننده طیف وسیعی از محصولات و کالاهای الکترونیکی هستند. شرکت sharp در سال 1912 توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده است. شرکت شارپ sharp یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان ژاپنی در کالاهای مصرفی الکترونیکی است.

کارتریج شارپ sharp

کارتریج شارپ sharp

کارتریج شارپ sharp از مواد مصرفی در پرینترها و دستگاه های کپی هستند. کارتریج در پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری متفاوت هستند در پرینترهای لیزری به عنوان تونر استفاده می شوند اما در پرینترهای جوهر افشان کارتریج به عنوان جوهر استفاده می شود. در پرینترهای جوهرافشان و لیزری رنگی از چهار رنگ اصلی قرمز و زرد و آبی و مشکی به عنوان کارتریج استفاده می شود. کارتریج مخزن پرینترهای لیزری رنگی از دو بخش شامل : مخزن تونر و مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر تشکیل شده است.

کارتریج ها در مدل های متنوع و با برندهای مختلفی از جمله کارتریج اپسون Epson، کارتریج سامسونگ Samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج تارا tara، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید شده است که هر کدام کارایی و کاربرد خاصی برای دستگاه فتوکپی و پرینترها دارند.

بین کارتریج های اصلی شارپ و تقلبی یا غیر اصلی تفاوت هایی وجود دارد که در اینجا به بررسی می پردازیم:

هولوگرام بر روی جعبه کارتریج های اصلی شارپ به صورت 3 بعدی هستند و در هنگام حرکت متن داخل هولوگرام هنگام حرکت دادن جعبه تکان می خورد. این نوع هولوگرام بر روی جعبه های غیراصلی کارتریج یافت نمی شود. نوع سر پلمپ در کارتریج های لیزری به این صورت هست که باید کاملا چسبیده به بدنه کارتریج باشند و هنگامی که کاربر قصد کشیدن پلمپ کارتریج sharp را دارد باید سر پلمپ را بشکند و بعد نوار پلمپ را از داخل کارتریج بیرون بکشد و در واقع نوعی سر پلمپ باید بر روی کارتریج جزئی از بدنه آن باشد که در نمونه غیر اصلی کارتریج به این صورت نمی باشد.

در کارتریج های اصل به صورت برجسته درج اطلاعات شامل تاریخ ساخت و سریال کارتریج به صورت برجسته بر روی بدنه آن درج شده است که باید با شماره های درج شده بر روی جعبه تطابق داشته باشد.

در کارتریج های جوهرافشان اصلی رنگ طلایی هد و شفافیت نازل ها و بی خط و خش بودن قسمتی که با سوزن های دستگاه ارتباط برقرار می کند و یا همان قسمتی که به صورت دانه های طلایی در مقابل هد قرار دارد ملاک تشخیص می باشد.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی