پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

تکنولوژی هوش مصنوعی به قدری سریع در حال رشد است که برای بررسی روند پیشرفت و رشد سرطان هم می توان از آن استفاده نمود.

علاوه بر پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی شناسایی مکان وقوع پس لرزه با هوش مصنوعی هم از دیگر قابلیت هایی است که بشر با استفاده از این فناوری توانست به آن دست پیدا کند.

 

پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

 

پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

محققان موسسه پژوهشی لندن که در حوزه ی سرطان فعالیت می کند به همراه تیمی از دانشگاه ادینبورگ موفق به کشف تکنیکی تحت عنوان روالور (Revolver) شدند.

این تکنیک از اطلاعات مربوط به الگوهای جهشی  DNA برای پیش بینی میزان تغییرات در پیشرفت سرطان استفاده می کند.

 

پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

این مطلب را از دست ندهید: کامپیوترهای اچ پی HP با قابلیت ضد باکتری

 

برای این پژوهش از 768 تومور که متعلق به 178 بیمار است استفاده کرده اند و توانسته اند ارتباط میان رشد تومور و مدت زمان زنده ماندن بیمار را تایید کنند.

طبق تحقیقات صورت گرفته زمانی سرطان رشد می کند که بدن فرد بیمار به دارو مقاومت پیدا کند.

با استفاده از این تکنیک پزشکان می توانند کامل شدن یک تومور را پیش بینی کنند و قبل از اینکه به دارو مقاومت پیدا کند و به طور کامل رشد کند از روند آن جلوگیری کنند تا طول عمر بیمار سرطانی بیشتر شود.

 

پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

 

از هوش مصنوعی می توان برای درمان انواع سرطان ریه، کلیه، سینه و روده کمک گرفت و اطلاعات مربوط به تومورهای آنها را جداگانه تجزیه و تحلیل نمود.

پژوهشگران با استفاده از هوش مصنوعی به مبارزه با سرطان رفته اند و می توانند اطلاعات مربوط به یک نتیجه را به بیمارانی که شرایط مشابه دارند منتقل کنند.

 

پیش بینی رشد سرطان با هوش مصنوعی

این مطلب را از دست ندهید: سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

 

بنابر پیش بینی های صورت گرفته با استفاده از هوش مصنوعی حتی می توان احتمال زمانی که بدن بیمار به دارو مقاومت می کند را هم امکان پذیر نمود.

آندرا ساتوریوا رهبر این  گروه پژوهش می‌گوید:

ما هوش مصنوعی را توسعه داده‌ایم تا با کمک آن بتوانیم پیش‌بینی‌هایی درباره مراحل تکامل تومورها بر اساس الگوهای جهشی آن‌ها انجام بدهیم.. با این روش امیدواریم که موفق به از بین بردن تکامل غیر قابل پیش‌بینی تومورهای سرطانی بشویم. شاید در آینده ای نزدیک بتوانیم از این شیوه برای پیش‌بینی حرکت بعدی سرطان و جلوگیری از رشد آن استفاده کنیم.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی