پیام رسان سروش چیست؟

اپلیکیشن یا پیام رسان سروش رقیب ایرانی تلگرام است که به تازگی بوسیله گروهی از متخصصان دانشگاه شریف برنامه نویسی شده است. تصمیم برای تولید این نرم افزار پیام رسان که در نسخه های اندروید، لینوکس، ویندوز، ios  و mac موجود می باشد در سال 1394 توسط شرکت توسعه فناوری رسانه سروش گرفته شد.

پیام رسان سروش چیست؟

پیام رسان سروش چیست؟

اپلیکیشن سروش نظیر اپلیکیشن های خارجی تلگرام و واتس اپ و اپلیکیشن های ایرانی قاصدک، بیسفون، ساینا و گپ افزار است که کاملا بومی می باشد و تمامی سرورهایش داخل خود ایران قرار دارد.

حتما بخوانید: تلگرام فیلترشدنی نیست؟!

از جمله خدماتی که ارائه میدهد شامل گفت و گوی فردی و گروهی، تماس صوتی رایگان، سرویس آب و هوا، خرید شارژ، پرداخت قبوض، ایجاد کانال و امکان نظرسنجی، پرداخت درون کانالی، ارسال فایل صوتی،  تصویری و گرافیکی، طراحی ربات هوشمند، شخصی سازی تم اپلیکیشن و ... را دارا می باشد. طبق گفته خود سروش در حال حاضر قریب به 5 میلیون نفر از این نرم افزار داخلی استفاده می کنند که تعداد کاربران فعال روزانه 2.400.000 نفر و بیش ترین رکورد ثبت نام در یک روز برای سروش تعداد 320.000 نفر است.

معایب پیام رسان سروش چیست؟

معایب پیام رسان سروش چیست؟

نکته جالب اینجاست که مساله کپی کاری در طراحی نرم افزار سروش وجود دارد طوریکه تمامی شکل و شمایل آن از سایر نرم افزارهای خارجی تقلید شده است! مانند لوگوی مورد استفاده برای کانال ها، تراز بندی متون و مواردی از این قبیل.

از دیگر معایب پیام رسان سروش می توان به کند بودن در اجرا و سرعت پایین اپلیکیشن، سرور ضعیف و سرعت پایین دانلود و امنیت پایین اشاره کرد. البته درباره امنیت خود سروش ادعا کرده است که در نسخه های جدید همه اطلاعات با پروتکل امنssl  یا https  ذخیره می شوند که به غیر از خود کاربر هیچ کسی امکان دسترسی به فایل ها و مکالمات صورت گرفته را ندارد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

پیام رسان سروش هم چنان در حال پیشرفت است و می توان به آینده ی آن امیدوار بود. اینکه بومی می باشد و امکانات و تجربه کاربری خوبی دارد باعث می شود کاربر تا حدی با آن احساس صمیمیت و راحتی کد اما ترس هایی که از انتشار اطلاعات آن وجود دارد از محبوبیت آن کم میکند که امیدواریم برای این مورد برنامه خاصی در نظر گرفته شود.

برای دانلود اپلیکیشن سروش در نسخه های مختلف می توانید به سایت اصلی خود سروش مراجعه کنید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی