پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

در حال حاضر چاپ سه بعدی به جذاب ترین و البته پرکاربرد ترین تکنولوژی روز دنیا تبدیل شده است. ساخت سلاح های واقعی با قابلیت شلیک گلوله، یکی دیگر از کارکردهای جالب و خارق العاده چاپگرهای سه بعدی است.

پیش از این گروهی از دانشمندان موفق به ساخت تفنگ هایی با قدرت شلیک گلوله شدند. اما محققان در ارتش امریکا، پا را فراتر گذاشته و راهکاری برای چاپ سه بعدی یک نارنجک انداز گرفتند.

 

پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

این مطلب را از دست ندهید: جلوگیری از جعل اسکناس با پرینتر سه بعدی

 

این سلاح نارنجک انداز که تا حد زیادی شبیه سلاح های  فضایی در بازی Halo است، با نام اختصاری رامبو RAMBO شناخته می شود.

ارتش ایالات متحده طراحی این سلاح ویژه را با همکاری چند آژانس دولتی، در طی 6 ماه انجام داد.

پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

اگر مایل به دانستن سایر جزئیات پروژه پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO هستید، باید بگوییم که این نارنجک انداز 40 میلیمتری شامل 50 قطعه مختلف است که تمام آن ها به جز فنر ها و بست ها، توسط یک پرینتر سه بعدی مخصوص چاپ شده اند. این اسلحه مشابه نارنجک انداز پرتابل M203 طراحی شده و برای مواد مصرفی پرینتر سه بعدی آن از فلز، آلومینیوم و مواد مشابه استفاده شده است.

 

پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

این مطلب را از دست ندهید: انواع مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی

 

جالب است بدانید که حتی گلوله های این نارنجک انداز هم با چاپگر سه بعدی، پرینت شده اند. البته هیچ گونه مواد منفجره ای در داخل آن ها قرار داده نشده است!

البته با توجه به این که طراحی این سلاح کاملا آزادانه و بدون محدودیت انجام شد، متخصصان می توانستند که در هر زمان تغییرات مورد نیاز را در آن اعمال کنند. علاوه بر این، اولین شلیک آزمایشی نارنجک انداز رامبو نیز کاملا موفقیت آمیز بود.

پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

 

طبق گفته یکی از مقامات ارتش ایالات متحده:

طی 15 شلیک آزمایشی، هیچ نشانه ای از فرسودگی قطعات دیده نشد. تمام گلوله های چاپ شده، با موفقیت شلیک شدند و نارنجک انداز پرینت شده نیز عملکرد قابل قبولی داشت.

وی همچنین افزود:

سرعت شلیک گلوله در این سلاح، تنها 5 درصد با یک نارنجک انداز تولیدی M781 متفاوت بود. البته این اختلاف به دلیل وجود یک ترک در قاب کارتریج تشخیص داده شد که بلافاصله با اصلاح طراحی و پرینت 3 بعدی مجدد، برطرف گردید.

 

پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

منبع: gizmodo

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی