پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

کاربرد چاپگرهای سه بعدی روز به روز افزایش می یابد و هر بار شاهد نوآوری جدیدی از این تکنولوژی منحصر به فرد در حوزه های مختلف هستیم.

پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

دستگاه چاپ سه بعدی بر اساس مکانیزم تولید افزایشی کار می کند و در حال کاربردی شدن در تمام عرصه های صنعتی می باشد. اما یکی از کاربردهای جالب این نوع پرینتر سه بعدی، استفاده از آن برای تولید غذا و مواد خوراکی مثل شکلات است.

پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

اولین نمونه از پرینتر سه بعدی تولید کننده شکلات توسط شرکت 3D System ساخته شد. این شرکت ابتدا با ساخت پرینتر شکلات به نام Chef Jet و پرینتر سه بعدی Pro Chef Jet که با پودر شکر کار می کرد، توانست خود را در سطح جهانی مطرح سازد و همگان را به این اختراع جالب خود شگفت زده نماید.

معرفی پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

کمی پس از آن 3D System با شرکت Hershey که یک شرکت شکلات سازی معتبر است، به شراکت پرداخته و محصولات فوق العاده ای را به نمایش گذاشته اند.

حتما بخوانید: پرینتر سه بعدی در صنعت طلا و جواهر

معرفی پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

یکی از تولیدات مشترک 3D System و Hershey، پرینتر سه بعدی شکلات به نام Cocojet است که در نمایشگاه CES بسیار مورد توجه قرار گرفت.

برای معرفی پرینتر سه بعدی ساخت شکلات باید گفت که چاپگر سه بعدی Cocojet این قابلیت را دارد که طرح های بسیار زیبا و خاصی را چاپ کند. مواد مورد استفاده آن نیز شامل شکلات سفید، شکلات شیری و شکلات تلخ می باشد.

معرفی پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

مدیر شرکت 3D System معتقد است که با همکاری با Hershey به عنوان بزرگترین تولید کننده شکلات در آمریکا و جهان، می توانند مدل های متنوع تری از پرینتر سه بعدی تولید شکلات، آب نبات و قنادی را ارائه کرده و تجربه ای خوشمزه و هیجان انگیز را برای مشتریان خود فراهم کنند. 

معرفی پرینتر سه بعدی ساخت شکلات

وی افزود: رونمایی از Cocojet در نمایشگاه مصرف کنندگان، قدرت و پتانسیل تکنولوژی چاپ سه بعدی را به خوبی به نمایش گذاشت و نشان داد که امکان تولید هرچه بهتر پرینترهای سه بعدی پخت و آماده سازی غذاهای مختلف فراهم است.

البته ممکن است که  Cocojet، اولین پرینتر سه بعدی شکلاتی نباشد اما به طور حتم دستگاهی است که در این حوزه و در میان چاپگرهای سه بعدی غذا و ساخت خوراک بسیار مطرح است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی چاپ سه بعدی می توانید به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی