پرینتر سه بعدی خود جایگزین Rap Rap

همان طور که در مقاله ی پرینتر سه بعدی چیست ؟ گفته شد چاپگرهای سه بعدی ابزارهایی هستند که از طریق آنها می توان فایل های موجود در کامپیوتر را به قطعاتی قابل لمس و سه بعدی تبدیل کرد.

فناوری این چاپگرها قادر است اجسام و قطعات گوناگونی را تولید کند و به قدری پیشرفت کرده است که حتی قادر است خودش را هم بسازد.

 

پرینتر سه بعدی خود جایگزین Rap Rap

این مطلب را از دست ندهید: تجاری شدن پرینترهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران

 

پرینتر سه بعدی خود جایگزین rap rap

در سال 2004 میلادی پرینتری سه بعدی قدم در بازار جهانی گذاشت که به نوعی خود جایگزین بود و اصطلاحا  Rep Rap یا Replicating rapid نام گذاری شده است.

 

پرینتر سه بعدی خود جایگزین rap rap

حتما بخوانید: انواع مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی

 

 دستگاه های خود جایگزین در واقع سازه ای مصنوعی هستند که با استفاده از مواد اولیه ای که در محیط اطراف موجود است به تنهایی می توانند نمونه ای مشابه از خود را تولید کنند.

 

پرینتر سه بعدی خود جایگزین rap rap

 

پرینتر سه بعدی rap rap می تواند بیشتر اجزای داخلی و ظاهری خود را بسازد و سایر قطعات از قطعات الکتریکی که قادر به تولید آنها نیست را می توان از بازار تهیه نمود.

 

پرینتر سه بعدی خود جایگزین rap rap

 

البته منظور این نیست که پرینتر رپ رپ تنها می تواند نمونه مشابه از خودش را برای کاربر تولید کند بله می تواند سایر محصولاتی که به دلخواه کاربر می باشد هم چاپ و تولید کند.

خوبی این دستگاه را می توان در آن دید که بعد از خرید می توان چند نمونه از آن را تولید کرد تا هرگاه حین انجام کار دستگاه دچار مشکل شد از مدل مشابه که توسط خودش تولید است به ادامه کار بپردازیم.

منبع: 3dpmag.ir

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی