پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

سامسونگ Samsung یک شرکت کره ای است که در حوزه های مختلف فناوری حضور دارد و هر ساله با عرضه محصولات متنوعی کاربران خود را شگفت زده می کند.

حتما می دانید که این کمپانی از مدتی قبل تر پروژه جدیدی را آغاز کرده و گوشی هوشمند گیمینگ را وارد بازار کرده است.

 

پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

 

اما ظاهرا این غول فناوری به هیچ وجه قصد ندارد در یک نقطه متوقف شود! بر اساس جدیدترین اخبار سامسونگ در حال توسعه یک گوشی هوشمند مخصوص بازی است که به پردازنده گرافیکی مجهز شده است.

کار بر روی گوشی گیمینگ جدید سامسونگ در مراحل اولیه قرار دارد. متخصصان این شرکت قصد دارند از یک پردازنده گرافیکی اختصاصی سری S برای ارتقای این محصول استفاده نمایند.

پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

این پردازنده گرافیکی با نام S-GPU معرفی شده و به صورت اختصاصی توسط شرکت سامسونگ تولید خواهد شد. پیش بینی می شود که سامسونگ این قطعه را منحصرا در محصولات خود به کار گیرد.

 

پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

 

اگر از علاقه مندان به اخبار روز تکنولوژی باشید، می دانید که این کمپانی از چند سال پیش برای ساخت یک تراشه گرافیکی موبایلی برنامه ریزی کرده بود.

اما به دلیل توافق با شرکت آرم در سال 2015، متعهد شد که از کارت گرافیک این شرکت در پردازنده های سری اکسینوس خود استفاده نماید.

این امر موجب شد پروژه ساخت چیپست گرافیکی مخصوص سامسونگ، با وقفه طولانی مدتی روبرو شود.

 

پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

 

اما خوشبختانه در ابتدای 2018، مدیران سامسونگ اعلام کردند که می خواهند پروژه قدیمی خود را از نو آغاز کنند.

این تراشه گرافیکی که کار طراحی و تولید آن به عهده دکتر چین پینگ لو گذاشته شده، می تواند با عملکردی قدرتمند و استثنایی، کاربران را در سراسر دنیا متحیر کند.

دکتر چین پینگ لو، از شناخته شده ترین کارشناسان در حوزه صنعت گرافیک است و کار تولید این قطعه را به بهترین شکل ممکن به پایان خواهد رساند.

البته علاوه بر سامسونگ، شرکت های دیگری همچون اپل نیز، اقدام به ساخت تراشه گرافیکی کرده اند.

 

پردازنده گرافیکی اختصاصی در گوشی گیمینگ سامسونگ

 

کارشناسان معتقدند که پردازنده گرافیکی که به صورت اختصاصی توسط سامسونگ ساخته می شود، قدرتی معادل تراشه گرافیکی اختصاصی اپل Apple خواهد داشت و حتی ممکن است عملکرد بهتری به نمایش بگذارد.

یک گوشی هوشمند گیمینگ، علاوه بر پردازنده گرافیکی بسیار قوی، به مشخصات فنی و سخت افزارهای ویژه ای نیاز خواهد داشت. شاید بتوان گفت گوشی های هوشمند پرچم دار سامسونگ برای این منظور مناسب تر هستند.

اما این شرکت تصمیم هوشمندانه ای در این رابطه گرفته است. سامسونگ ابتدا تراشه گرافیکی S-GPU را در گوشی های میان رده خود به کار می برد تا با استفاده عموم مردم از آن، بتواند از دیدگاه اکثریت کاربران خود نسبت به پردازنده اختصاصی سری اس مطلع شود.

منبع: sammobile

مطالب مرتبط:

معرفی گوشی گلکسی ای 9 سامسونگ Galaxy A9

تراشه اگزینوس سامسونگ در رقابت جدی با A12 Bionic

افزایش کارایی دستگاه های IoT با پردازنده سامسونگ Exynos i S111

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی