پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

ای ام دی AMD تولید کننده انواع پردازنده و تراشه گرافیکی است. این شرکت آمریکایی به تازگی اعلام کرده که قصد دارد تراشه های گرافیکی 7 نانومتری را تولید و روانه بازار نماید. 

 

پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

 

در این راستا خوب است بدانید اینتل Intel که رقیب اصلی کمپانی ای ام دی است، یکی از پروژه های خود مبنی بر عرضه تراشه های 10 نانومتری کانن لیک را برای چندمین بار به تاخیر انداخته و اعلام کرده که قصد دارد این تراشه ها را در سال 2019 عرضه کند.

 

پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

 

اما با توجه به اینکه ای ام دی اکنون در مرحله تست قطعات خود قرار دارد احتمالا زودتر ای اینتل، نسل جدید پردازنده های Zen 2 را با لیتوگرافی 7 نانومتری در سال 2019 عرضه خواهد کرد.

عرضه پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

آخرین اخبار درباره عرضه پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD، حاکی از آن است که AMD علاوه بر تراشه های 7 نانومتری خود، کارت گرافیک Radeon Instinct را نیز با ساختار و لیتوگرافی 7 نانومتری و معماری وگا تست می کند و قصد دارد به زودی آن را روانه بازار نماید.

بنا بر اعلام مدیر عامل این شرکت، کارت گرافیک های Radeon Instinct توسط شرکت تایوانی TSMC تولید شده و برای پردازش مبتنی بر یادگیری ماشین به کار می روند. 

 

عرضه پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

 

حتما بخوانید: معرفی تراشه های جدید رایزن AMD

همان طور که می دانید اخیرا تراشه های Zen با لیتوگرافی 14 نانومتری توسط کمپانی AMD تولید شده است اما تراشه های Zen 2 از تکنولوژی ویژه ای برای بهره گیری از لیتوگرافی 7 نانومتری استفاده می کنند.

شرکت TSMC که مسئولیت تولید این تراشه ها را بر عهده دارد، برای توسعه این تکنولوژی از تمامی رقبای خود پیش افتاده است. TSMC برای ساخت تراشه های ذکر شده، به جای نور مرئی، از اشعه ماورا بنفش استفاده می کند. 

 

عرضه پردازنده و تراشه گرافیک 7 نانومتری AMD

 

همان طور که متوجه شدید AMD با ساخت و عرضه این تراشه ها، رقیب اصلی خود یعنی اینتل را کاملا دچار چالش خواهد کرد. در پایان برای معرفی بهتر و دقیق تر تراشه ها و کارت گرافیک 7 نانومتری ای ام دی باید گفت که این کمپانی در نسل جدید تراشه های گرافیکی وگا، حافظه رابط و پهنای باند را نسب به پردازش گرافیکی فعلی، دو برابر می کند. 

شما می توانید برای دستیابی به اخبار روز تکنولوژی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی