هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی

استفاده از تکنولوژی سه بعدی در ابتدا از طریق پرینترهای سه بعدی وارد عرصه شدند و کم کم مسیری به سایر ابزارهای تکنولوژی پیدا کردند. به تازگی اخباری در زمینه تولید هدستی برای شنیدن صداهای سه بعدی منتشر شده است که در این صورت به راحتی می توان استفاده ی شنیداری از محتواها را هم وارد دنیای سه بعدی نمود.

 

هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی

این مطلب را از دست ندهید: نمایشگر هدست واقعیت مجازی با رزولوشن نصف چشم انسان

 

معرفی هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی 

پلتفرم این هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی توسط یک شرکت آلمانی به نام سنهایزر با همکاری شرکت مجیک لیپ در حال توسعه و پیشرفت است.

هر دوی این شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات صوتی پیشرو و دارای نام هستند. این دو کمپانی قصد دارند تا با همکاری یکدیگر ابزاری در اختیار عموم قرار بدهند تا شنیدن بهترین کیفیت صدای سه بعدی را بتوان از طریق آن تجربه نمود.

 

​  معرفی هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی

این مطلب را از دست ندهید: هدست های واقعیت افزوده گوگل

 

خبرهای بیشتر در این زمینه را قرار است شرکت سنهایزر درکنفرانسLEAP  که در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار می شود در دسترس مخطابان قرار بدهد.

بد نیست بدانید که این کنفرانس، اولین کنفرانس مربوط به این هدست هاست و قرار بر این است که در کنفرانس های بعدی اطلاعاتی درباره ی اینکه چه زمانی در اختیار عموم قرار میگیرد، داده شود.

 

​  معرفی هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی

 

تا قبل از عرضه ی نهایی این هدست ها به دو روش می توانستیم از صداهای سه بعدی برای شنیدن استفاده کنیم. یکی از طریق بلندگوهای هدست مجیک لیپ و دیگر اینکه هدست را به یک جک 3.5 میلیمتری وصل کنیم.

پس از عرضه ی هدست واقعیت افزوده ی مجیک لیپ که بسیار هم گران قیمت است دیگر به راحتی می توان محتواهای سه بعدی را شنید.

 

​  معرفی هدست واقعیت افزوده برای صداهای سه بعدی

 

قیمت فعلی این هدست در حال حاضر 2295 دلار است و One Creator نامگذاری شده است. البته این قیمت برای خرید بسته ی کامل سخت افزاری این هدست است و به جز ساکنین شش ایالت بزرگ آمریکا اشخاص دیگری نمی توانستند از این هدست استفاده کنند.

از دیگر اقدامات کمپانی مجیک لیپ می توان به لنزهای موج بر و دوربین پایشگر آن برای پروجکت کردن اشیای هولوگرامی  که تنها در محیط های واقعی قابل استفاده هستند، اشاره نمود.

منبع: slashgear

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی