نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

شرکت اپل برخی از آیفون هایی که در سال 2018 تولید می کند مجهز مجهز به نمایشگر OLED   کرده و بنا بر ادعاهایی قرار است تمامی آیفون های سال 2019 را به این نوع نمایشگرها مجهز کند.بنابراین در حال حرکت از فناوری LCD به فناوری OLED است.

 

نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

 

به نقل از وبسایت خبری «ET News»

اپل طرح ریزی خود برای آیفون 2019 را آغاز کرده و تصمیم گرفته نمایشگر OLED را برای همه سه مدل آن در نظر بگیرد.

مقام رسمی دیگری اعلام کرده اپل تصمیم گرفته که نمایشگر OLED را در تمامی مدل های آیفون جدید سال 2019 تعبیه کند. با این حال اگر تعداد مدل های جدید بیش از 3 عدد باشد، ممکن است نمایشگر LCD حفظ شود.

 

نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

 

نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

درباره آیفون با نمایشگرهای OLED قبل تر هم گمانه زنی هایی شده بود و بنابر گزارش های قبلی خود اپل چندان خبر جدیدی هم نیست. بر اساس این گزارش ها قرار است در سال 2018 سه آیفون ارائه بدهد. یک مدل آیفون 10 پلاس، یک مدل به عنوان نسل جدید آیفون 10 و دیگری هم آیفون ارزان قیمت تر با نمایشگر LCD و سایز 6.1 اینچی.

 

نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

 

در حال حاضر تنها تامین کننده نمایشگر oled برای اپل کمپانی سامسونگ است اما شایعاتی هم وجود دارد که ال جی تامین کننده نمایشگر برای آیفون 10 پلاس باشد.

حتما بخوانید: همکاری اپل، ال جی و ولو در تولید میکرو نمایشگر اولد OLED

از مواردی که شرکت اپل قصد دارد در آینده ای نزدیک روی آیفون های خود پیاده کند مجهز کردن دوربین های اصلی آنها به تکنولوژی True Depth است تا کاربران بتوانند از کاربردهای مربوط به واقعیت افزوده بهره مند شوند و ادعاهایی هم چند هفته اخیر صورت گرفته مبنی بر اینکه در آیفون های 2019 دوربین های سه گانه وجود خواهد داشت.

 

نمایشگر OLED یا LCD برای آیفون های اپل ؟

 

شواهد حاکی از این است که بسیاری از افراد در دنیای تجارت روی این تصمیم جدید اپل تمرکز زیادی کرده اند به این دلیل که ارزش سهام شرکت هایی از جمله sharp  و Japan Display تا حدودی افت کرده اند.

بنابراین طبق گفته ها و واکنش های صورت گرفته انتظار می رود که تا شهریور و یا مهر ماه از آیفون های 2018 رونمایی شود.

منبع: MacRumors ، SLASH GEAR

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی