نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

دانشمندان به تازگی کشف کرده اند که می توان حالات چهره ی افراد دروغگو را با کمک هوش مصنوعی و تکنولوژی تشخیص چهره تشخیص داد. این تکنولوژی در قالب نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی مجرمان مانند تروریست ها و قاچاقچیان استفاده می شود. شیوه اصلی کار این نرم افزارها براساس حرکت عضلات صورت و تغییرات آنها می باشد.

نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

البته قبل از تولید چنین نرم افزاری از قابلیت تشخیص چهره برای دستگاه های حضور و غیاب مانند دستگاه حضور و غیاب زد کی تی iFace 702 برای شناسایی استفاده می کردند.

عمکرد این نرم افزار برای تشخیص چهره مانند عملکرد دستگاه تست اسکناس برای تشخیص اسکناس تقلبی است.

استفاده از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

استفاده از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

پژوهشگران دانشگاه راچستر نیویورک با استفاده از این نرم افزار موفق شدند بزرگترین و بیشترین اطلاعات را از حالت چهره دروغگویان درست کنند و در چند هفته 1.3 میلیون تصویر از 151 نفر را ذخیره کنند.

برای جمع اوری این اطلاعات پژوهشگران از اسکایپ استفاده کردند تا داوطلبین به صورت انلاین به راستی یا دروغ گفته های خود اعتراف کردند. البته تمامی این اعترافات به وسیله وب کم ضبط شد.

استفاده از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

تا اینجای کار، مسئولیت بر عهده ی نرم افزار تشخیص چهره بود پس از آن هوش مصنوعی وارد کار می شود و با استفاده از علم ماشینی تغییر حالت دروغگویان را بررسی کرده و موارد مشکوک و به خصوص شناسایی می کند.

برای درک بهتر می توانید به تصویر زیر که نشان دهنده 5 نوع لبخند مصنوعی از یک فرد دروغگو است .

استفاده از نرم افزار تشخیص چهره برای شناسایی دروغگوها

برخلاف تصوری که اکثر مردم دارند در این بررسی مشخص شد که داوطلبان راستگو سعی می کنند تا با به خاطر اوردن گذشته سوالات را صادقانه پاسخ بدهند به همین خاطر است که حین پاسخگویی اصلا لبخند نمی زنند.

این نرم افزار ابزاری مناسب برای فرودگاه هاست چرا که به مامورین امنیتی برای شناسایی کمک بسزایی می کند. با تمام این تفاسیر سرپرست پژوهشگران اعلام کرده است که این نرم افزار تنها به شناسایی و تصمیم گیری می کند برای قضاوت نهایی باید از یک انسان مورد تایید استفاده نمود.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی