مقایسه ارزانترین پرینترهای سه کاره جوهر افشان

اگر به دنبال پرینتری برای چاپ تصاویر یا عکس‌ هایی با کیفیت عالی هستید اما از یک طرف نمی‌خواهید پول زیادی هزینه کنید با ما در این نوشتار همراه باشید. در این بخش قصد داریم به مقایسه چند مورد از ارزان‌ ترین چاپگرهای جوهر افشان بپردازیم.

مقایسه ارزان‌ ترین ترین پرینترهای سه کاره جوهر افشان

مقایسه ارزان‌ ترین پرینترهای سه کاره جوهر افشان

اولین مدلی که می‌خواهیم معرفی کنیم، پرینتر جوهرافشان سه کاره اپسون EPSON L365W است. این پرینتر در نوع خود از کیفیت و دقت چاپ خوبی تا 5760 نقطه در اینچ برخوردار بوده و سرعت چاپ آن نیز در حالت سیاه و سفید 33 صفحه در دقیقه است. این دستگاه علاوه بر قابلیت پرینت می‌تواند کار اسکن و کپی نیز انجام دهد و در مقایسه با کارایی خوش قیمت است و می توانید آن را با قیمت مناسبی بخرید.

مدل دیگری که می‌خواهیم معرفی کنیم دستگاهی به نام پرینتر جوهرافشان سه کاره Canon PIXMA 2440 از محصولات شرکت کانن است. این دستگاه که برای استفاده‌های خانگی بسیار مناسب است کیفیت و دقت چاپ آن 600x4800 نقطه در اینچ است. اسکنر این دستگاه در مقایسه با پرینتر معرفی شده ی قبلی کیفیت چاپ پایینتری دارد. همچنین سرعت چاپ نیز دراین مدل در حالت سیاه و سفید معادل 8 برگ در دقیقه است. ناگفته نماند که هر دو مدل معرفی شده با اکثر سیستم عامل‌های روی کامپیوتر سازگارند.

مدل بعدی پرینتر جوهرافشان سه کاره HP DESKJET 2130 است که دقت چاپ آن 1200x1200 dpi در حالت سیاه و سید و 1200x4800 در حالت رنگی است. کیفیت چاپ این مدل نسبت به مدل قبلی بهتر بوده اما سرعت کمتری چه در چاپ رنگی و چه در چاپ سیاه و سفید دارد. یعنی قادر است 5.5 برگ سیاه وسفید و 7.5 برگ رنگی را در یک دقیقه چاپ کند. کیفیت و وضوح آن در حالت اسکن نیز عددی قابل قبول است. از دیگر ویژگی‌های این مدل این است که داری دو کارتریج جوهر مجزا می‌باشد. نتنیجه می‌گیریم با توجه به اینکه هر سه مدلی که در این نوشتار معرفی شد نسبت به کارایی خوبشان از قیمت خوبی هم برخوردارند اما از آنجا که اولین مدل معرفی شده دارای مزیت‌ های بیشتری نسبت به دو مدل دیگر است به نظر می‌رسد انتخاب این مدل در نهایت مقرون به صرفه باشد.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی