پرینتر لیزری - چاپگر لیزری

پرینتر لیزری - چاپگر لیزری

پرینتر لیزری - چاپگر لیزری خرید و مشاوره آسان محصولات
پرینتر لیزری - چاپگر لیزری
RLS
Product rating: 5 out of 5 with 2650 ratings
Product review: 3 5
پرینتر لیزری - چاپگر لیزری

در میان ماشین های اداری و پرینتر ها، پرینتر لیزری یکی از محصولات محبوب و پرفروش به حساب می آید. دلیل این محبوبیت ویژگی های منحصر به فرد این پرینتر می باشد که آن را از انواع دیگر پرینترها یعنی پرینتر جوهرافشان و پرینتر سوزنی متمایز ساخته است.

از ویژگی های بارز این چاپگر کیفیت بالای پرینت و سرعت بیشتر آن نسبت به پرینتر جوهر افشان می باشد. همچنین برعکس پرینتر جوهرافشان که هر کاغذی مناسب پرینت گرفتن با آن نیست، پرینتر لیزری می تواند برای چاپ بر روی هر نوع کاغذی مناسب باشد

این مسئله به دلیل ساز و کار پرینتر لیزری رنگی یا سیاه و سفید (خرید پرینتر لیزری رنگی یا سیاه و سفید) می باشد. بدین صورت که پرینتر لیزری جوهر را به وسیله لیزر بر روی کاغذ می نشاند. البته این تنها تفاوت بین پرینتر لیزری و پرینتر جوهر افشان نیست.

چاپگر لیزری برای چاپ تعداد بالا مناسب تر است و هزینه تمام شده کمتری دارد. با این وجود برای تعویض کارتریج و شارژ کردن تونر شارژ باید هزینه بیشتری را پرداخت. چاپگر لیزری و چاپگر جوهر افشان دو محصول پرکاربرد از ماشینهای اداری هستند که مواد مصرفی پرینتر جوهرافشان، جوهر شارژ و پرینتر لیزری، تونر شارژ می باشد. پرینترهای لیزری قابلیت اتصال به انواع کامپوتر و لپ تاپ را دارند.

خرید پرینتر لیزری

برای خرید پرینتر لیزری ابتدا باید به کارکرد آنها توجه کنید. انواع پرینترهای لیزری از نظر کارکرد، پرینتر تک کاره لیزری مشکی، پرینتر سه کاره لیزری مشکی، پرینتر چهار کاره لیزری مشکی، پرینتر تک کاره لیزری رنگی، پرینتر سه کاره لیزری رنگی و چاپگر لیزری رنگی چند کاره (پرینتر چهار کاره لیزری رنگی) می باشند.

دلیل اهمیت انتخاب پرینتر مناسب، صرفه جویی در هزینه خرید است. مثلاً زمانی که کار شما با یک چاپگر لیزری سیاه و سفید راه می افتد، دیگر نیازی به خرید چاپگر لیزری رنگی نخواهید داشت. از موارد دیگر در خرید پرینتر چندکاره لیزری مشخصات پرینتر هاست.

مثلاً قابلیت چاپ دورو و یکرو، میزان پشتیبانی و انطباق با تجهیزات شبکه، سرعت چاپ، عمر دستگاه و کارتریج، ظرفیت کاغذ، کیفیت پرینتر و ... همه و همه تأثیرگذار خواهند بود.

در ضمن از برند های معروف این پرینتر می توان به پرینتر لیزری اچ پی hp، پرینتر لیزری کنون Canon، پرینتر لیزری سامسونگ samsung و پرینتر لیزری برادر Brother اشاره کرد.