قابلیت Handwrite برای جستجو در گوگل

در بروزرسانی سال 2012 گوگل قابلیت جدیدی به آن اضافه شد و این قابلیت جستجو در گوگل با استفاده از دست نوشته است. کارایی این قابلیت بدین صورت است که با کمک دستگاه های لمسی خود مانند تلفن همراه اندرویدی یا مانیتور لمسی برای شناسایی دست خط خود استفاده کنید و از طریق آن راحت تر در گوگل جستجو کنید. جستجو با دست نوشته این امکان را فراهم می کند تا در قسمت از صفحه نمایش دستگاه خود و در هر نقطه از گوگل متن موردنظر خود را تایب کنید.

برای این کار شما نیاز به ایجاد کادر یا هر چیز دیگری ندارید تنها کافیست از قسمت تنظیمات گوگل آن را فعال کنید.

حتما بخوانید: قابلیت جدید گوگل مپ برای مسیریابی

تنظیمات قابلیت Handwrite برای جستجو در گوگل

تنظیمات قابلیت Handwrite برای جستجو در گوگل

ابتدا صفحه جستجوی گوگل را با یک مرورگر در تلفن همراه یا هر وسیله لمسی دیگر باز می کنید و از قسمت تنظیمات به Handwrite می روید. در آنجا گزینه Enable را فعال می کنید. برای غیر فعال کردن هم از همین مسیر اقدام می کنید و در نهایت گزینه Save را از پایین صفحه انتخاب کنید. پس از فعال سازی، یک بار صفحه مرورگر خود را Refresh یا بازیابی کنید تا ایکون Handwrite قابل مشاهده شود. معمولا هم در سمت راست و قسمت پایین قرار دارد. شیوه کار هم این طور است که متن دست نویس کاربر را به متن تایپ شده در قسمت کادر جستجو تبدیل می کند.

حتما بخوانید: نسل جدید نمایشگر هوشمند مجهز به دستیار گوگل

گفتنی است که قابلیت Handwrite مانند سایر روش های جستجو، از جستجو با متن پیش فرض امکان پشتیبانی دارد و حتی امکان Auto correction یا نمایش لیستی از حروف برای کاراکترهای مشابه برای جلوگیری از اشتباه را دارد. این مورد را باید در نظر بگیریم که امکان اشتباه در این نوع جستجو بسیار است مخصوصا زمانی که به جای قلم از انگشت برای نوشتن استفاده شود با این حال خود گوگل اعلام کرده است که برای جایگزینی فرایند تایب از این قابلیت استفاده می شود. برای دسترسی به صفحه کلید هر زمان که خواستید می توانید روی کادر جستجو کلید کنید تا صفحه برای شما باز شود. برای اشتباه کمتر در جستجو می توانید از دستیار صوتی گوگل استفاده کنید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی