طراحی مد با پرینتر سه بعدی

این روزها چاپ سه بعدی تبدیل به یک تکنولوژی همه جانبه شده و در عرصه های مختلف صنعتی، هنری، ورزشی و پزشکی به کار می رود.

اگر کمی با این فناوری جدید آشنا باشید حتما با برخی فرآورده های پرینترهای سه بعدی مثل ساخت قطعات ماشین، ساخت هدفون، دکوراسیون منزل و ... برخورد کرده اید.

 

طراحی مد با پرینتر سه بعدی

 

این بار پرینتر سه بعدی وارد عرصه مد شده و محصولات منحصر به فردی را تولید کرده است. در موارد بسیاری، خلاقیت طراحان مد با استفاده از چاپگرهای سه بعدی، منجر به تولید فرآورده های جدید و جالب در حوزه پوشاک شده است که جدیدترین آن ها مربوط به نمایشگاه طراحی کفش در هنگ گنگ چین می باشد.

شاهکار طراحی مد با پرینتر سه بعدی

در این نمایشگاه که هر ساله طراحان کفش به رقابت می پردازند این بار، امکان ساخت مدل با پرینتر سه بعدی نیز فراهم شده بود و طراحان داخلی توانستند ایده های نوین خود را با استفاده از دستگاه چاپگر سه بعدی چند ماده ای و رنگی Stratasys J750 مدل سازی کنند.

 

شاهکار طراحی مد با پرینتر سه بعدی

 

در میان مدل های ارائه شده، کفش هایی با طرح بسیار زیبا و منحصر به فرد وجود داشت که توجه همه را به سوی خود جلب کرده بود. 

یکی از مسئولین این نمایشگاه معتقد است که نمونه های ساخته شده با چاپگر سه بعدی J750 نمونه های بسیار خوبی است که با برداشتن موانع و خلق طراحی های پیچیده به وجود آمده است.

 

شاهکار طراحی مد با پرینتر سه بعدی

 

حتما بخوانید: جراحی قلب به کمک چاپ سه بعدی

شاهکار طراحی مد با پرینتر سه بعدی همه را شگفت زده کرده است! پیش از این طرح های پیچیده و درهم، به سختی تولید می شدند و یا اینکه اصلا قابل تولید نبودند.

اما اکنون با وجود پرینتر سه بعدی Stratasys J750، طراحان می توانند شکل مورد نظر خود را ابتدا در نرم افزار سه بعدی مدل سازی کنند و سپس از طریق این دستگاه شکل واقعی آن را چاپ کنند.

 

شاهکار طراحی مد با پرینتر سه بعدی

 

چاپگر سه بعدی Stratasys J750 یک دستگاه صنعتی و تمام رنگی است و قابلیت استفاده از چند ماده به صورت همزمان را دارد. بعضی از مدل هایی که با این پرینتر ساخته شده اند بسیار خاص و ویژه بوده و در نگاه اول، توجه همه را به سوی خود جلب می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ایده برتر مراجعه نمایید. 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی