صفحه نمایش 5.5 اینچی 4K سامسونگ

شرکت سامسونگ که یکی از بزرگترین تولیدکندگان مانیتور و صفحه نمایش موبایل می باشد، در اوایل هفته ی گذشته با شرکت در کنفرانس Dispaly Week در سان فرانسیسکوی آمریکا صفحه ی نمایشی 5.5 اینچی 4K خود را معرفی کرد، این صفحه نمایش دارای وضوح تصویر 2160*3840 می باشد و چگالی تصویر آن برابر 806 پیکسل در هر اینچ می باشد. نکته جالب این است که قویترین و بهترین گجت های واقعیت مجازی موجود در بازار دارای حداکثر دقت 1200*2160 پیکسل می باشند.

کاربرد صفحه نمایش 5.5 اینچی سامسونگ

کاربرد صفحه نمایش 5.5 اینچی سامسونگ

حتما بخوانید: چرا نباید لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی بخریم؟

به این دلیل که هنوز صفحه ی نمایش 5.5 اینچی سامسونگ در مرحله ی آزمایشی قرار دارد این احتمال بسیار کم است که از این صفحه نمایش در گوشی گلکسی نوت بعدی استفاده شود، دلیل دیگری برای عدم استفاده از این صفحه نمایش در گوشی گلگسی نوت این است که گوشی های سری گلکسی نوت صفحه نمایش هایی 5.7 اینچی دارند و به همین دلیل امکان آن بسیار کم است که سامسونگ قصد داشته باشد تا صفحه نمایش کوچک تری را برای آنان به کار بگیرد. هنوز مشخص نیست که از این صفحه نمایش فوق العاده کی قرار است تا در گوشی سامسونگ استفاده شود یا زمان آن کی خواهد بود. اما به دلیل همکاری بسیار نزدیک سامسونگ و بزرگان فناوری واقعیت مجازی مانند شرکت Oculus مشخص است که هدف سامسونگ از تولید این صفحه ی نمایش 5.5 اینچی 4K استفاده از آن در گجت های واقعیت مجازی می باشد.

تنها تلاش سامسونگ برای پیشرفت فناوری واقعیت مجازی این صفحه ی نمایش نبوده و سامسونگ در کنفرانس اخیر Display Week در شهر سان فرانسیسکو از تکنولوژی دیگری با نام Bio Blue رونمایی کرد. سامسونگ درباره این فناوری اعلام کرد که با به استفاده از آن در ساخت صفحه ی نمایش می توان نور آبی طیف رنگی را که برای چشم بسیار ضرر دارد را از ۳۲ درصد به ۶ درصد کاهش داد که برای صفحه ی نمایش های به کار رفته در گجت های واقعیت مجازی بسیار مهم می باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار می توانید به بخش تازه چه خبر مراجعه فرمایید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی