شارژ باتری تلفن همراه به سرعت نور

گروهی از محققان دانشگاه کمبریج خبر از شناسایی و کشف ماده ای داده اند که با استفاده از آن در باتری تلفن همراه، دستگاه به جای چند ساعت در مدت کوتاه چند دقیقه ای شارژ می شود.

 

شارژ باتری تلفن همراه با سرعت نور

 

حتما بخوانید: افزایش طول عمر باتری لپ تاپ (1)

 

شارژ باتری تلفن همراه به سرعت نور

نام این ماده ی کشف شده اکسید تنگستن نایوبیوم است که با استفاده از آن در باتری، یون های لیتیوم موجود در آن با سرعتی بیشتر از سرعت فناوری جریان می یابند.

این ماده که ساختار میکروسکوپی دارد باعث می شود تا باتری در حین شارژ اصلا داغ نکند و از خطر آتش گرفتگی و انفجار در امان باشد.

 

شارژ باتری تلفن همراه با سرعت نور

 

حتما بخوانید: افزایش طول عمر باتری لپ تاپ (2)

 

علاوه بر این موجب شارژ باتری تلفن همراه با سرعت نور می شود و مشکل دیر شارژ شدن گوشی را به طور کامل برطرف می کند.

باتری های لیتیومی از اختراعات جدید و مهمی است که در دهه ی 90میلادی به بازار عرضه شده است و با استقبال گسترده ای هم رو به رو شده است.

با این حال میزان تراکم انرژی در آنها تاکنون بین 3 الی 4 درصد افزایش داشته است و روش های گوناگونی هم که برای افزایش انرژی به کار گرفته شده است چندان موثر نبوده اند.

 

شارژ باتری تلفن همراه با سرعت نور

 

حتما بخوانید: افزایش طول عمر باتری لپ تاپ (3)

 

اما باتری های اکسید تنگستن نایوبیوم در مقابل باتری های لیتیومی قرار دارند و میزان سرعت جا به جایی در یون های لیتیوم از الکترودهای مثبت به منفی و برعکس بالاست. 

این امر در حالیست که در باتری های فعلی برای افزایش سرعت یون ها باید فاصله الکترود ها را کاهش میدادند و همین مورد که موجب گرم شدن و انفجار باتری می شد عمر مفید آن را کاهش می دادند.

 

شارژ باتری تلفن همراه با سرعت نور

 

متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی از زمان عرضه شدن باتری های اکسید تنگستن نایوبیوم به بازار اعلام نشده است اما ورود آنها می تواند تلفن های همراه را به مرحله جدیدی از تکنولوژی وارد کند.

منبع: newatlas

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی