سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

شرکت سامسونگ Samsung اخیرا یک لوگوی جدید را با عنوان Samsung Speckle به ثبت رسانده است.

لوگوی جدید سامسونگ که در اروپا ثبت شده می تواند برای کاربرهای مختلفی در نظر گرفته شود اما بنابر تصمیم کارشناسان این شرکت، این فناوری به Laser Speckle اشاره دهد و برای سنجش علائم حیاتی بدن مثل ضربان قلب و فشار خون به کار می رود.

 

سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

این مطلب را از دست ندهید: بزرگترین ساینیج سامسونگ SMART LED در آمریکای جنوبی

 

امکان سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

ظاهرا کمپانی سامسونگ که در ساخت تجهیزات الکترونیکی مختلف مثل گوشی هوشمند، مانیتور، مانیتور صنعتی، ساینیج دیجیتال و ... پیشرو است، تصمیم گرفته که حوزه جدیدی را به فعالیت های خود اضافه کند و امکان سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ را با قابلیت بررسی ضربان قلب و فشار خون در اختیار کاربران خود قرار دهد.

  

امکان سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

 

البته ثبت یک اختراع به خودی خود، به معنای آغاز پروسه تولید این محصول نمی باشد. همان طور که سامسونگ از سال 2016 تا کنون سنسور سلامتی جدیدی را بر روی ساعت ها یا گوشی های هوشمند خود به کار نبرده است. اما این شرکت با ثبت لوگوی تجاری جدید Samsung Speckle نشان داد که همچنان در حال بررسی و بهبود سیستم لیزر اسپکترومتری است.

 

امکان سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

 

علامت تجاری Samsung Speckle جزئیات زیادی را از گجت سامسونگ فاش نمی کند اما پیش بینی می شود که این لوگو مربوط به یک دیوایس خاص و منحصر به فرد باشد. زیرا تحت عنوان Samsung Speckle به ویژگی هایی مثل کامپیوتر، سخت افزار کامپیوتری، تبلت کامپیوتری، کامپیوترهای قابل حمل و انواع مختلف شبیه ساز در قالب عینک واقعیت مجازی و یا دستگاه عکاسی به فرم عینک اشاره می شود.

 

امکان سنجش سلامتی با گجت جدید سامسونگ

 

بنابراین می توان نتیجه گرفت علامت تجاری جدید سامسونگ می تواند برای محصولات مختفلی از جمله تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که شرکت اپل نیز در حال حاضر در ساعت های خود نور LED را برای سنجش ضربان قلب و نیز تایید هویت فرد به کار می برد.

طبق اخبار جدید، سامسونگ به زودی از ساعت جدیدی به نام  Galaxy Watch رونمایی خواهد کرد و پیش بینی می شود که پتنت جدید خود را در آن به کار ببرد. به این ترتیب شاهد یک رقابت جدی میان این دو برند مطرح جهانی خواهیم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش اخبار روز تکنولوژی در سایت ایده برتر مراجعه نمایید. 

منبع: allsamsung.ir

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی