ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ (2)

در بخش قبلی گفتیم که شرکت سامسونگ اولین 8Gb LPDDR5 DRAM را برای برنامه های موبایلی هوش مصنوعی و 5G رونمایی کرد. اکنون به بیان مطالب تکمیلی در این خصوص می پردازیم.

ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ (2)

کلاس 10 نانومتریLPDDR5 DRAM  در دو پهنای باند - 6،400 مگابیت بر ثانیه در 1.1 ولتاژ عملیاتی (V) و 5،500 مگابیت بر ثانیه در 1.05V در دسترس خواهد بود.

این موضوع باعث می شود که همه ی راهکار های حافظه تلفن همراه برای گوشی های هوشمند و سیستم های خودرو نسل بعدی تطبیق پذیر باشند.

ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ (2)

این مطلب را از دست ندهید: ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ (1)

 

این پیشرفت عملکرد از طریق چندین تغییر در معماری امکان پذیر است. با دو برابر شدن تعداد بانک های حافظه- زیربخشهایی درون سلول DRAM - از هشت به 16، حافظه جدید در حالی که کاهش مصرف انرژی دارد، می تواند سرعت بسیار بیشتری را داشته باشد.

ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ

لپ تاپ 8Gb LPDDR5 همچنین از یک معماری مدار پیشرفته با سرعت بسیار بالا استفاده می کند که عملکرد فوق العاده سریع تراشه را تأیید و تضمین می کند.

برای به حداکثر رساندن صرفه جویی در مصرف انرژی، کلاس 10 نانومتری LPDDR5 به گونه ای طراحی شده است که ولتاژ آن را با توجه به سرعت عمل پردازنده نرم افزار مربوطه، زمانی که در حالت فعال است، کاهش دهد.

 

ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ

 

همچنین به گونه ای پیکربندی شده است تا از سلول های مجدد رونویسی با مقادیر '0' جلوگیری شود. علاوه بر این، تراشه جدید LPDDR5 حالت عمیق خواب را ارائه می دهد که تقریبا نیمی از حالت آماده به کار موجود در LPDDR4X DRAM را مصرف می کند.

 

ساخت نخستین 8Gb LPDDR5 DRAM توسط سامسونگ

این مطلب را از دست ندهید: دریافت اولین گواهینامه صنعتی سامسونگ برای هارد SSD

 

به لطف این ویژگی های کم مصرف، 8Gb LPDDR5 DRAM مصرف انرژی را تا 30 درصد کاهش می دهد و به حداکثر رساندن عملکرد دستگاه تلفن همراه و افزایش عمر باتری گوشی های هوشمند را نتیجه می دهد.

منبع: samsung

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی