ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

آن طور که به نظر می رسد گذر پرینترهای سه بعدی به سمت ارتش هم کشیده است.

از جمله خدماتی که از طریق این فناوری می توان برای ایجاد امکانات و رفاه بیشتر سربازان در ارتش استفاده نمود می توان به ساخت پادگان یا سربازخانه و درمان سوختگی پوست با پرینتر سه بعدی نظامی اشاره کرد.

 

ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

حتما بخوانید: درمان سوختگی پوست با پرینتر سه بعدی نظامی

 

ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

سازمان MCSC اولین سازمانی است که ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی را در کمتر از دو روز انجام داده است. برای ساخت چنین مکانی از بزرگترین چاپگر سه بعدی دنیا استفاده می شود.

در سازمان MCSC تیم Additove Manufacturing موفق به ساخت سرباز خانه ی سیمانی و موقتی درایلینوی با همکاری I Marin Expeditionary Force شد که مکان آن در مرکز تحقیقات و توسعه مهندسی ارتش قرار دارد.

 

ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

حتما بخوانید: ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی ساختمان سازی

 

ساخت چنین مکانی با امکان جا به جایی باعث افزایش ایمنی سربازان می شود تا راحت تر زنده بمانند.

ابعاد سربازخانه ای که با این چاپگر سه بعدی می توان ساخت 46 متر مربع است که در مدت زمان 40 ساعت ساخته می شود. اگر این سربازخانه از جنس چوب و با کمک 10 سرباز قابل اجرا بود در مدت 5 روز انجام می شد.

 

ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

 

از طریق این پرینتر تنها می توان دیواره های مکان موردنظر را ساخت که روال کار هم بدین صورت است که در ابتدا سیمان از دماغه ی پرینتر سه بعدی بیرون آورده می شود و از این طریق دیوارها ساخته می شود.

برای ساخت چنین ابزاری محققین از یک مدل رایانه ای و یک پرینتر سه بعدی فعالیت خود را آغاز نمودند. پیش بینی های بر این قرار است که تکمیل کار سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی تکمیل می گردد اما تا آن زمان قسمت سقف، در و پنجره ها به صورت دستی به دیوار ها اضافه می شوند.

 

ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

در حال حاضر هم ارتش آمریکا مشغول انجام تحقیقات بیشتری برای بهبود و تکمیل این فرآیند است تا بتواند از این تکنولوژی در میدان های جنگی خود استفاده کند.

منبع: mehrnews

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی