ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

ربات چمن زن که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است می تواند با دسته بازی پلی استیشن کنترل شود.

سازنده این ربات، [v.loschiavo] یک ربات خارق العاده را توسط پرینتر سه بعدی ساخته تا برای جایزه Hakaday 2018 آن را توسعه دهد. این ربات از انرژی خورشیدی استفاده می کند و از اجزایABS  پرینت شده توسط چاپگر سه بعدی ساخته شده است که می تواند با یک کنترلر Playstation کنترل شود.

 

ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

این مطلب را از دست ندهید: پرینت سه بعدی نارنجک انداز رامبو RAMBO

 

در تابستان، شما ممکن است به گیاهان حیاط پشتی نگاه کنید و به این فکر کنید که قصد دارید تا برای تبدیل آن به یک محل قابل سکونت، زمان صرف کنید.

 

ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

 

خب، بیش از این فکر نکنید: به لطف یک ربات پرینت شده با پرینتر سه بعدی که می تواند چمن ها و گیاهان را کوتاه کند، تمیز کردن باغ کار آسانی خواهد بود. ربات چمن زن ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی که توسطv.loschiavo  طراحی شده است، در رقابت Hakaday 2018 وارد شده و دو هفته پیش شروع به کار کرد.

ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

ربات چمن زن که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است می تواند با جوی پد پلی استیشن کنترل شود.

این ربات بی نظیر و کاربردی است: در حالی که شاسی ربات از چاپ سه بعدی ترکیبات ABS ساخته شده است، این ربات دارای یک باتری قابل شارژ و یک پنل خورشیدی 10 وات برای شارژ آن (و همچنین یک پایه شارژ استاندارد برای روزهای ابری) است.

ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

ربات چمن زنی که 495 × 340 × 195 میلی متر است، هم قدرتمند و هم هوشمند است. دو موتور دنده ای بر روی دو چرخ بزرگ با قطر 150 میلی متری نصب می شوند، در حالی که دو چرخ کوچک برای خنک کردن دستگاه استفاده می شود.

برای بریدن علف ها نیز، تیغه پلاستیکی با قطر 255 میلی متر با یک میله به موتور قدرتمند متصل است. تیغ دارای سیستم حسگر ایمنی است که بلافاصله آن را قفل می کند تا از ورود موجودات زده به داخل ماشین در حین کار جلوگیری کند.

 

ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

این مطلب را از دست ندهید: تولید لباس عروس این بار با پرینتر سه بعدی

 

با این وجود، این ویژگی ایمنی، تنها ویژگی هوشمند ربات نیست. ماشین چمن زنی نیمه مستقل نیز از سنسورهای اولتراسونیک، مادون قرمز و شوک برای شناسایی موانع استفاده می کند و یک سنسور خاص به او اجازه می دهد که ربات بداند کجا برود. برای برش دستی، ربات حتی می تواند با یک کنترلر Playstation یا کنترل از راه دور کنترل شود!

منبع: 3ders

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی