ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

از زمان ابداع پرینترهای سه بعدی تا کنون این ماشین ها به عنوان راه حل جدید در حوزه های گوناگون حضور داشتند که این حضور با گذر زمان پررنگ تر شده است.

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی در ساخت و پیوند اعضای بدن انسان و حیوان مهارت و کارایی بسیار بالایی دارند.

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

در همین راستا یک شرکت استارتاپ ایتالیایی به نام Youbionic تیمی برای ساخت دست مصنوعی به وسیله چاپگر سه بعدی راه اندازی کرد که هزینه تولید و قیمت آن از یک دهم مدل های موجود بازار کمتر است.

حتما بخوانید: پیوند مهره گردن به کمک چاپگر سه بعدی

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

در ساختار این دست ها از الیاف عضلانی استفاده شده است که هنوز کامل ساخته نشده است ولی این تیم هم چنان در تلاش است تا محصولی را تولید کند که حتی بهتر از یک دست معمولی کار کند و کارهای خارق العاده ای انجام دهد.

حتما بخوانید: پرینت سه بعدی تومور، راهی جدید برای درمان سرطان

از دیگر اهداف مهم این تیم از ساخت دست مصنوعی با چاپگر سه بعدی این است که از دست مصنوعی ساخته شده بتوان در امور زیبایی هم استفاده نمود.

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

هرچند دستگاه های پرینتر سه بعدی امتحان خود را در این زمینه پس داده اند و از عملکردهای مهم آنها می توان به ساخت قالب دندان برای ارتدنسی و یا ساختا  استخوان بینی برای کسانی که مادرزادی بینی های بدشکل و غیرطبیعی دارند و با عمل زیبایی قابل درمان نیستند اشاره کرد.

حتما بخوانید: ساخت بافت اعضای بدن انسان با پرینتر سه بعدی

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

شرکت Youbionic ادعا نموده که دست مصنوعی که تولید میکند با یکبار پرینت ساخته می شود البته این برای بار اول نیست که با استفاده از پرینتر سه بعدی دست مصنوعی ساخته می شود. از پروژه های موفقیت آمیزی که با همکاری گروهی و داوطلبانه افراد متخصص توانسته اند دست مصنوعی تولید کنند می توان به e-NABLE اشاره کرد.

حتما بخوانید: چاپ ستون فقرات توسط چاپگرهای سه بعدی

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی