ساخت ترمز بوگاتی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

همان طور می دانید پرینتر سه بعدی و تکنولوژی چاپ سه بعدی مدتی است که وارد عرصه های مختلفی هم چون صنعت، پزشکی و خط تولید کارخانه ها شده است. در حال حاضر بیمارستان ها و کارخانه های زیادی چاپگر سه بعدی را برای ساخت ابزارها و تجهیزات خیلی دقیق به کار می برند که برای نمونه می توانیم به ساخت کفش های ورزشی بسیار با کیفیت و هم چنین درمان کم شنوایی و احیای بافت های حیاتی بدن از طریق پرینت سه بعدی اشاره کنیم.

حتما بخوانید: شبیه سازی بافت مغز و ریه با تکنولوژی چاپ سه بعدی

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت ترمز بوگاتی

یکی از جدیدترین کمپانی هایی که از این فناوری فوق العاده در پروژه های خود استفاده کرده است، شرکت بوگاتی است. قابلیت های خارق العاده بوگاتی شیرون از جمله امکان تغییر مسیر بسیار سریع و ترمز با دقت خیلی بالا بر کسی پوشیده نیست.  ترمز فوق العاده دقیق این اتومبیل می تواند ماشین را حتی در بالاترین سرعت نیز به راحتی متوقف کند. کارشناسان این شرکت دلیل این امر را استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت ترمز بوگاتی دانسته اند. در حقیقت طراحی کالیپرهای ترمز در بوگاتی شیرون با بهره گیری از پرینتر سه بعدی و به دقیق ترین شکل ممکن انجام شده است. به علاوه مواد تشکیل دهنده این قطعات آلومینیوم، تیتانیوم و وانادیوم می باشد.

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت ترمز بوگاتی

طبق گفته کارشناسان این کمپانی آلیاژ تشکیل شده از این مواد قدرت و استحکام بالایی دارد به طوری که فقط یک میلیمتر مربع از آن برای متوقف نمودن و ایستادن جسمی با وزن 125 کیلوگرم نیز کافی خواهد بود. به علاوه یک قطعه 21*41*14 سانتیمتری از این آلیاژ  فقط 2.9 کیلوگرم وزن دارد. برتری این قطعه در مقایسه با سیستم ترمزهای معمول و استاندارد که از جنس آلومینیوم ساخته می شوند و در حدود 5 کیلوگرم وزن دارند، بهتر مشخص خواهد شد. جالب است بدانید که پیش از این نیز، تکنولوژی ترمز ABS کاربردی غیر از صنعت خودروسازی داشت اما بعد از مدتی در ساخت انواع ماشین ها حتی ارزان قیمت ترین آنها نیز به کار برده شد. به این ترتیب، چاپ سه بعدی قطعات و این که ترمزهای ساخته شده با پرینت سه بعدی و آلیاژ بسیار قوی آلومینیوم و تیتانیوم در ساخت انواع اتومیبیل ها به کار رود، دور از انتظار نخواهد بود.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش تازه چه خبر در سایت مراجعه نمایید و یا از طریق شماره تلفن 73027-021 با کارشناسان ایده برتر تماس بگیرید. 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی