ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی (1)

اجزای ماشین Smart که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است، به کاربران درباره تخریب و دوام هشدار می دهد.

کلید نوآوری استفاده از فناوری Direct-write است. تکنولوژی Direct-write یک تکنیک تولید افزودنی است؛ در حالیکه نازل در یک پلتفرم حرکت می کند در آن "جوهر" نیمه جامد از یک نازل کوچک خارج می شود.

 

ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی (1)

حتما بخوانید: ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی (2)

 

بنابراین، این شی توسط "نوشتن" لایه ای شکل ساخته می شود. تکنولوژی Direct-write دارای مزایای فراوانی نسبت به حالت سنتی است، زیرا هزینه پایین و انعطاف پذیری در تولید را داراست.

ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی (1)

این روند به دانشمندان UConn-UTRC اجازه ساخت خطوط ریز رشته های نقره هدایت شونده را می داد که می توانست در هنگام ساخت آنها چاپ شوند.

ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی

در طول فرایند تولید، خطوط موازی رشته نقره، که هر کدام همراه با یک مقاومت کوچک چاپ شده با چاپگر سه بعدی تولید شده اند، بخشی از اجزای کلی بود و هنگامی که ولتاژ اعمال می شود، یک مدار الکتریکی شکل می گیرد.

 

ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی

 

محققان توضیح می دهند: "همانطور که خطوط عمیق تر و عمیق تر می شوند، هر خط جدید و مقاومت ولتاژ به طور فزاینده ای بیشتر می شود."

هر گونه آسیب و یا سایش ناشی از اصطکاک از قطعات متحرک با یک یا چند خط، موجب قطع مدار می شود. با آسیب بیشتر، خطوط بیشتری شکسته می شوند. مهندسان می توانند آسیب های بالقوه را با خواندن ولتاژ در زمان واقعی ارزیابی کنند.

ساخت اجزای ماشین هوشمند توسط پرینتر سه بعدی

این مطلب را از دست ندهید: کمک به رشد استخوان واقعی با پرینت سه بعدی ایمپلنت

 

تیم UConn-UTRC توانست خطوط سنسور را که تنها 15 میکرون عرض داشت (متوسط موی انسان 100 میکرون عرض دارد) از هم جدا کنند، که به این ترتیب آنها قادر به تشخیص خسارات بسیار ناچیزی نیز خواهند بود.

در بخش بعد، جزئیات بیشتری را در مورد فرآیند این پروژه بیان می کنیم.

منبع: 3ders

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی