دیدن اشیاء پشت دیوار با والابوت Walabot

پیشرفت تکنولوژی این بار اتقاق جالبی را رقم زده است. محققان موفق به ساخت یک گجت هوشمند شده اند که می تواند دیوارهای ساختمان را اسکن کند.

این گجت که با نام والابوت Walabot معرفی شده است، بر روی گوشی هوشمند شما نصب می شود و به کمک آن دیوارها را اسکن می کند. این روش برای بررسی لوله کشی ساختمان ها و همچنین سایر تاسیساتی که در پشت دیوار یا کف ساختمان قرار دارند، بسیار مفید و کاربردی است.

با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید!

 

با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید!

شما می توانید با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید! تمام دیوارها و کف خانه خود را بررسی کنید و لوله کشی ها و سایر تجهیزات تعبیه شده در آن را بررسی نمایید. Walabot برای تعمیر و یا بازسازی لوله کشی های آب و دیگر تاسیسات ساختمانی به شما کمک خواهد کرد.

 

با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید!

 

گجت Walabot به سادگی روی گوشی شما نصب می شود. برای استفاده از آن تنها کافی است که گوشی و دستگاه والابوت را بر روی نقاط مورد نظر از دیوار یا زمین حرکت دهید و با مشاهده صفحه گوشی، مشکلات احتمالی را شناسایی نمایید.

این اسکنر هوشمند این قابلیت را دارد که دیوارهای گچی و بتنی را اسکن کند و تا عمق 10 سانتیمتری را ببیند.

 

با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید!

 

برای آشنایی بیشتر با این گجت جالب باید گفت که یکی از کاربرد های اصلی آن در بازسازی و تعمیر ساختمان های قدیمی است.

معمولا در سیم کشی یا لوله کشی خانه های قدیمی از شیوه های خاص و غیر قابل پیش بینی استفاده شده که معمولا افراد را هنگام بازسازی آن ها دچار مشکلی می نماید. اما با استفاده از والابوت، تعمیرکاران حرفه ای و افراد تازه کار، بدون هیچ مشکلی می توانند به شناسایی و بازسازی نقاط آسیب دیده بپردازند.

 

با والابوت Walabot پشت دیوارها را ببینید!

 

این مطلب را از دست ندهید: اسکنر جاده ای چیست ؟

 

جالب تر این که والابوت، قابل تنظیم است و کاربر می تواند آن را برای تشخیص اشیاء مختلف مثل تجهیزات بسیار ظریف نیز تنظیم نماید. به علاوه در آپدیت های جدید این برنامه، اشیاء شناسایی شده در پشت دیوار نامگذاری می شوند و شما می توانید بفهمید که دقیقا چه چیزی در پشت دیوار وجود دارد!

اپلیکیشن والابوت Walabot در حال حاضر فقط بر روی گوشی های اندروید قابل استفاده است، اما کارشناسان کار خود را برای توسعه آن در IOS همچنان ادامه می دهند.

برای دستیابی به اخبار روز تکنولوژی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید. 

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی