دستگاه فکس اچ پی hp

شرکت اچ پی HP یا هیولت پاکارد (Hewlett - packard) یک شرکت آمریکایی فناوری اطلاعات است. ساختمان مرکزی شرکت اچ پی در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده است. شرکت اچ پی hp یکی از بزرگترین شرکت های فناوری اطلاعات که تقریباَ در تمای کشورها فعالیت می کند. شرکت اچ پی توسط دو نفر به نام های دیوید پاکارد و ویلیام درینگتون هیولت پایه گذاری و تاسیس شد.

کمپانی اچ پی hp یکی از پیشکسوتان ساخت و تولید چاپگر رنگی و سیاه و سفید، دستگاه فکس و دستگاه کپی در دنیای دیجیتال شناخته شده است. شرکت اچ پی hp در حوزه تولید محصولاتی مانند چاپگرها، سرورها، رایانه های قابل حمل، دستگاه فکس، تلفن های همراه هوشمند، تبلت و نرم افزارهای مدیریت شبکه فعالیت دارد.

فکس اچ پی hp

فکس اچ پی hp

دستگاه فکس اچ پی hp وسیله ای برای ارسال و دریافت نامه های اداری و متون نوشته کاغذی که از طریق خط تلفن از مکانی به مکانی دیگر انتقال پیدا می کند. عملکرد دستگاه فکس به این صورت است که اول کاغذ را درون دستگاه قرار می دهیم و اسکن می شود و بعد از طریق خط تلفن محتویات ارسال می شود. دستگاه های فکس اچ پی دارای انواع مختلفی از جمله : فکس لیزری، فکس کاربنی و فکس حرارتی تقسیم می شوند.

دستگاه های فکس اچ پی دارای مدل های مختلفی هستند و هر کدام کارایی و قابلیت هایی دارند که برای حوزه های مختلف مانند خانه، دفتر کار، سازمان ها، اداره ها طراحی شده اند.

قابلیت هایی که یک دستگاه فکس می تواند داشته باشد عبارتند از:

داشتن حافظه برای دریافت فکس در هنگام وجود نداشتن کاغذ، به این صورت که زمانی که کاغذ در دستگاه فکس وجود نداشته باشد دستگاه فکس اطلاعات را در حافظه خود نگه می دارد و پس از گذاشتن کاغذ، فکس دریافتی اطلاعات ذخیره شده را چاپ می کند.

بعضی از مدل های فکس اچ پی قابلیت پرینت و چاپ دو طرف کاغذ و بعضی دیگر قابلیت پرینت یک طرف کاغذ را دارند. برخی از دستگاه های فکس اچ پی قابلیت برخ خودکار کاغذ را دارند مانند فکس هایی که به جای کاغذ از رول استفاده می کنند.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی