درام سامسونگ Samsung

شرکت سامسونگ یک شرکت خوشه ای کره ای چند ملیتی است. گروه سامسونگ در سال 1938 توسط لی بیونگ – چول به عنوان یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. دفتر مرکزی شرکت سامسونگ در شهر سئول کره جنوبی قرار دارد. شرکت سامسونگ در زمینه تولید محصولاتی از جمله محصولات الکترونیکی، خدمات مالی و بیمه، کشتی سازی و صنایع شیمیایی فعالیت می کند.

درام سامسونگ Samsung

درام سامسونگ Samsung

درام سامسونگ Samsung یکی از اجزای اصلی در پرینترهای لیزری و دستگاه های کپی هستند که کاربرد مهمی دارند. درام Samsung یک قطعه به شکل میله ای استوانه ای است که وظیفه ی آن انتقال تصویر بر روی کاغذ است. درام در هر دو دستگاه کپی و پرینتر لیزری به یک نحو است فقط تنها تفاوت آنها مربوط به نحوه ی انتقال تصویر تابانده و ذخیره شده بر روی درام بر روی سطح کاغذ است.

درام سامسونگ در پرینترهای لیزری یکی از قطعات مهم است که با کیفیت چاپ ارتباط مستقیمی دارد یعنی حتی کوچکترین اشکال در درام باعث افت کیفیت چاپ می شود که می توانید روی کاغذ آن را مشاهده کنید. درام سامسونگ معمولا بعد از هر 3 بار شارژ کارتریج نیاز به تعویض دارند و همچنین باید مراقب باشید که سطح آن همیشه تمیز و براق باشد که وظیفه فوم رول است که تمیز کند و بعد از هر بار چرخش به منظور چاپ درام را تمیز می کند.

یکی از مهم ترین عوامل فرآیند چاپ در داخل پرینتر پدیده ای به نام الکتریسیته ی ساکن است. به درام سامسونگ نیز الکتریسیته ی ساکن داده می شود و طی فرآیندی از شارژ  و تخلیه ی بارهای الکتریکی ناهمنام تونر با توجه به تصویر ایجاد شده بر روی درام از سطح درام به سطح کاغذ منتقل می شود و به کاغذ می چسبد و عملیات چاپ انجام می شود.

درام ها با توجه به مدل دستگاه در برندهای مختلفی از جمله : درام سامسونگ Samsung ، درام اچ پی hp، درام توشیبا Toshiba، درام شارپ sharp و ..... طراحی و تولید شده اند که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خود را دارد که باید با توجه به نوع درام در پرینترهای لیزری و درام دستگاه کپی موردنظر خود انتخاب شوند.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی