تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی

اخیرا دانشمندان توانسته اند تکنولوژی چاپ سه بعدی را برای خدمت به محیط زیست به کار بگیرند.

محققان شرکت goodyear تولید کننده با سابقه تایر و لاستیک موفق به طراحی و تولید یک نوع تایر از طریق چاپ سه بعدی شده اند که با محیط زیست سازگار است.

 

تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی

حتما بخوانید: ساخت سربازخانه با پرینتر سه بعدی نظامی

 

این محصول، یک تایر هوشمند کروی است که با نام engle 360 urban معرفی شده است. تولید این تایر ها با تکنولوژی چاپ سه بعدی، نخستین نمایش مفهومی برای استفاده از هوش مصنوعی خواهد بود.

 

تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی 

مکانیزم این تایر به نحوی طراحی شده که با حرکت کردن به بهبود هوا کمک می کند. به بیان دقیق تر باید گفت در داخل این تایر فضای مناسب برای کاشتن گلدان تعبیه شده است. این کار باعث می شود کربن دی اکسید هوای اطراف جذب شده و انتشار اکسیژن بیشتر شود.

در این طراحی محافظ هایی برای جذب رطوبت تعبیه شده اند. وجود این محافظ ها باعث می شود حرکت روی زمین نمناک و مرطوب به آسانی انجام شود. علاوه بر این، آب را از سطح خیابان جمع کرده و به قارچ تبدیل می نماید.

دانشمندان در شرکت good year معتقدند اگر در یک شهر شلوغ و پر جمعیت مثل پاریس، حداقل 2.5 میلیون وسیله نقلیه از لاستیک های اکسیژن استفاده کنند هوا تا حد زیادی بهتر خواهد شد.

 

تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی

حتما بخوانید: ساخت ربات چمن زن با پرینتر سه بعدی

 

زیرا حرکت این تعداد ماشین با تایر اکسیژن باعث می شود در سال بیش از 4000 تن دی اکسید کربن جذب شده و 3000 تن اکسیژن در هوا منتشر شود.

این کمپانی پس از ساخت لاستیک سازگار با محیط زیست با پرینتر سه بعدی، قصد دارد محصول آینده خود را از لاستیک بازیافتی تولید کند.

 

تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی

 

good year درباره این طرح می گوید: تایر غیر پنوماتیک به صورت سه بعدی چاپ خواهد شد. مواد مصرفی لازم برای این پرینت سه بعدی نیز نوعی پودر لاستیک مرغوب است که از لاستیک های بازیافتی به دست آمده است.

از ویژگی های و قابلیت های این تایر می توان به وزن سبک آن اشاره کرد. این لاستیک با هوا پر نمی شود بنابراین مقاومت کافی در برابر سوراخ شده را دارد و می تواند شوک و ضربه را جذب کند.

 

تولید تایر سازگار با محیط زیست با چاپ سه بعدی

 

به عقیده سازندگان، این خصوصیات باعث می شود رانندگان وسایل نقلیه از زندگی و عمر طولانی تری بهره مند گردند.

منبع: xprinter3d

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی