توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

گوگل کروم Google Chrome، یک مرورگر بسیار قدرتمند و کاربردی است که طرفدارارن زیادی دارد و بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از این مرورگر بر روی کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند خود استفاده نمایند.

این برنامه که به محبوب ترین و پرکاربرد ترین مرورگر حال حاضر در سیستم عامل اندروید تبدیل شده، به صورت پیش فرض بر روی دستگاه های اندرویدی نصب می گردد.

توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

اگر اخبار روز تکنولوژی را دنبال کنید، حتما می دانید که گوگل در حال به روز رسانی این مرورگر است و تا کنون تغییرات محسوسی را در مورد نسخه وب و اندورید Chrome اعمال کرده است.

اما یک خبر نگران کننده برای کاربران نسخه اندروید کروم این است که به زودی اجرای این مرورگر بر روی بسیاری از گوشی های هوشمند متوقف خواهد شد.

 

توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

 

طبق آخرین اخبار، به زودی اجرای گوگل کروم بر روی 32 میلیون دستگاه اندروید متوقف می شود. ظاهرا کاربران برای ادامه کار با این مرورگر باید گوشی هوشمند خود را به روز کنند!

بنا بر اطلاعات موجود در وب سایت تخصصی XDA، حداقل سطح رابط کاربردی که برای برنامه نویسی گوگل کروم اندروید مورد نیاز است، از 4.1 به 4.4 ارتقا یافته است.

به همین علت اجرای نسخه اندروید این مرورگر در حدود 32 میلیون گوشی یا تبلت اندرویدی متوقف می گردد.

 

توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

 

چنانچه شما هم از طرفداران این مرورگر قدرتمند هستید اگر سیستم عامل گوشی هوشمندتان، اندروید جلی بین 4.1 تا 4.3.1 باشد، دیگر نمی توانید از کروم بر روی گوشی موبایل استفاده کنید.

بر اساس آمارهای منتشر شده، گوگل کروم اندروید، محبوب ترین مرورگر موبایل در دنیا است که تا کنون بیش از یک میلیارد نصب و کاربرد فعال داشته است.

 

توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

 

توزیع نسخه های مختلف اندروید، در یک لیست جامع در دسترس کاربران می باشد. در این لیست، اندروید جلی بین نسخه 4.1 تا 4.3 ، سهمی در حدود 3.2 درصد دارد.

به بیان دقیق تر، اگر تعداد دستگاه های اندروید موجود را یک میلیارد در نظر بگیریم، در بازه زمانی کوتاهی چیزی در حدود 32 میلیون دستگاه اعم از گوشی هوشمند و تبلت اندروید امکان استفاده از اپلیکیشن گوگل کروم را از دست می دهند.

 

توقف اجرای مرورگر گوگل کروم در 32 میلیون گوشی اندرویدی

 

اندروید جلی بین Jelly Bean نخستین بار در سال 2012 منتشر شد. در حالی که اولین نسخه پایدار گوگل کروم اندروید نیز دو هفته قبل در اختیار کاربران قرار گرفته بود.

بنابراین اگر سیستم عامل گوشی هوشمند شما اندروید جلی بین یا کمتر از آن است، به شما توصیه می کنیم گوشی هوشمند خود را ارتقا دهید و یا اینکه یک جایگزین مناسب برای گوگل کروم اندروید در گوشی خود بیابید.

منبع: phonearena

مطالب مرتبط:

قابلیت های جدید موتور جستجوی گوگل

پشتیبانی گوگل کروم Chrome از حسگر اثر انگشت

نمایش اطلاعات اعتباری و خالق تصاویر در گوگل Google Images

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی