تلگرام فیلترشدنی نیست؟!

نرم افزار تلگرام که به شدت در کشورهای آسیایی مورد توجه قرار گرفته است نزدیک به 200 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد و  تقریبا 10 میلیون نفر آنها از کشور روسیه می باشند.

آیا تلگرام فیلتر شدنی نیست!!؟

آیا تلگرام فیلتر شدنی نیست!!؟

روز جمعه این نرم افزار در کشور روسیه فیلتر شد  و همان روز پاول درورف مدیرعامل تلگرام بیان نمود که این پیام رسان به دلیل استفاده از سیستم داخلی قدرتمند قادر به دور زدن فیلتر کشور روسیه می باشد و کاربران به راحتی بدون استفاده از vpn  می توانند از آن استفاده کنند.

این ادعای دوروف در کانالش و شبکه اجتماعی vk  که روسی میباشد  مطرح شد با این تفاسیر که تضمین صد در صدی برای اینکه تمامی کاربران امکان استفاده این چنینی را داشته باشند، هنوز وجود ندارد.

ماجرای فیلتر شدن تلگرام در روسیه از آنجایی شروع می شود که یک هفته قبل سازمان فدرال نظارت بر ارتباطات و تکنولوژی روسیهRoskomnadzorتحت عنوان  از دوروف تقاضای دسترسی به پیام های کاربرانش را کرد اما او حاضر به انجام این کار نشد و در پاسخ گفت:

 "در تلگرام به دنبال جریان مالی نیستیم و چیزی که برایمان اهمیت دارد امنیت کاربران  است و این مورد  به هیچ‌ وجه قابل مذاکره نیست. "

در پیام رسان تلگرام نوعی تکنولوژی کد گذاری شده وجود دارد که شکستن و عبور از آن کار بسیار دشواری است و سازمان های دولتی اصلا نمی توانند ردی از گروه های تروریستی پیدا کنند. جالب تر اینکه برخی سایت ها اشاره کرده اند که  با فیلتر شدن تلگرام اعضای خود کرملین را هم دچار مشکل می کند به این دلیل که برای ارتباط با یکدیگر از این پیام رسان استفاده میکردند. البته سخنگوی روسیه اعلام کرده است که انها یک سرویس پیام رسان جدید را جایگزین خواهند کرد و نگرانی بابت این مساله وجود ندارد.

در نهایت پیام دوروف به کاربرانش این که است که اپلیکیشن تلگرام را حذف نکنند و جدیدترین اخبار در زمینه توسعه تکنولوژی به سرعت در اختیار آنها قرار گذاشته خواهد شد تا بتوانند با آرامش از آن استفاده کنند.

هم چنین شما عزیزان برای مشاهده کانال تلگرام ایده برتر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://t.me/ebpchanel

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی