تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

شرکت های مختلفی که در حوزه تولید تجهیزات دیجیتالی فعالیت می کنند، در یک رقابت جدی با یکدیگر به سر می برند.

 

تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

 

تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

شاید برخی اپل Apple را پیشتاز عرصه گوشی های هوشمند یا تبلت بدانند اما باید گفت که شرکت مایکروسافت Microsoft با فروش بی سابقه تبلت سرفیس خود، توانسته است رتبه اول فروش تبلت های هیبریدی را در سال جاری میلادی به خود اختصاص دهد.

طبق آمارهای منتشر شده، مایکروسافت در سه ماهه سوم سال جاری، حدود 316 هزار تبلت سرفیس را به فروش رسانده است. این تعداد نسبت به آمارهای قبلی، 40 درصد رشد داشته است.

 

تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

 

فعالان بازار تجهیزات دیجیتالی در اروپای غربی اعلام کرده اند که تقاضا و تمایل کاربران به خرید تبلت سرفیس گو مایکروسافت Surface Go به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

طبق یک آمار دقیق تر تعداد از بازار فروش این تبلت های هیبریدی، به ترتیب 30 و 80 هزار دستگاه سرفیس بوک و سرفیس گو مایکروسافت به فروش رسیده است.

لازم به ذکر است که تبلت مایکروسافت Surface Go محصول جدید این شرکت است که تنها 2 ماه از عرضه آن می گذرد. اما در همین مدت زمان کوتاه فروش بالا و چشمگیری را به دنبال داشته است.

جالب تر اینکه، این تبلت 10 اینچی توانسته رتبه نخست تبلت های هیبریدی را کسب کند.

 

تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

 

به عقیدده دنیل گنسالوز، یکی از محققین موسسه IDC قیمت مناسب سرفیس گو یکی از دلایل استقبال کاربران از این تبلت هیبریدی بوده است.

وی در مورد فروش بالای محصولات مایکروسافت می گوید:

قیمت مناسب و مقرون به صرفه، آن دسته از کاربرانی که تمایل به صرف هزینه برای خرید مدل سرفیس پرو را نداشتند، ترغیب کرد که به سراغ تبلت 10 اینچی Surface Go بروند.

البته قابلیت ها و کاربری حرفه این تبلت را که به همراه ویندوز عرضه می شود، نمی تواند در بالاتر رفتن آمار فروش آن بی تاثیر دانست.

 

اما نکته قابل توجه این است که با افزایش فروش بی سابقه تبلت های مایکروسافت و صعود آن به رتبه نخست، به طور کلی بازار فروش تبلت ها وضعیت مناسبی ندارد و نسبت به سال های گذشته با کاهش 2.9 درصدی مواجه شده است.

 

تبلت سرفیس مایکروسافت، پرفروش تر از آیپد پرو اپل

موسسه IDC در این باره نظریه جالبی ارائه کرده است. پژوهشگران این موسسه معتقدند دلیل اصلی کاهش فروش تبلت نسبت به سایر تجهیزات دیجیتالی، مشتریانی هستند که با هدف خرید محصولات جدیدتر، خرید خود را به تاخیر می اندازند.

این نظریه ممکن است تا حدودی درست باشد. چرا ظاهرا که بسیاری از مشتریان این بازار قصد دارند تا زمانی که آخرین نسخه آیپد پرو وارد بازار نشده، اقدام خرید تبلت ننمایند.

منبع: theregister

این مطالب را از دست ندهید:

بزرگترین تبلت مایکروسافت در مرکز شهر لندن

جدیدترین اخبار درباره Surface Andromeda مایکروسافت

تراشه های هوش مصنوعی هواوی در مراکز داده مایکروسافت

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی