هدست تایپ کردن با استفاده از قدرت ذهن

در گذشته کامیپوترها در اندازه های بسیار بزرگ، فقط توانایی محاسبه اعمال پایه ای ریاضی را در مدت زمانی طولانی داشتند. اما با پیشرفت علم در حوزه کامپیوتر، به قابلیت های آن ها اضافه شد و همچنین اندازه ی کامپیوترها کوچک شد.
مشکل دیگری که وجود داشت این بود که از همان اول تعامل بین انسان با این سیستم ها با چالش های بسیاری مواجه بود و به همین دلیل استفاده حداکثری از کامپیوترها را ناممکن می کرد. اما امروزه اخبار خوبی در این مورد شنیده می شود. در آینده انسان‌ ها توانایی این را خواهند داشت تا با افکار خود با رایانه‌ ها ارتباط برقرار کنند.

ویژگی های هدست تایپ کردن

ویژگی های هدست تایپ کردن

محققان دانشگاه کالیفرنیا توانسته اند یک هدست امواج مغزی بی ‌سیم را بسازند که به آسانی می تواند بر امواج مغزی نظارت داشته باشد. همپنین این محققان همراه با دانشمندان دیگر، بر روی فناوری‌ هایی کار می ‌کنند که مغز را به دستگاه های الکترونیکی مرتبط می کند. این فناوری جدید می تواند به آینده ی کامپیوترها بدون کیبورد کمک بسیاری کند.
باید گفت که آن ها اولین سیستم قابل حمل 64 کاناله برای نظارت بر فعالیت مغز را طراحی کرده‌ اند. این تکنولوژی به تجهیزات فناوری پیشرفته طراحی شده در آزمایشگاه های تحقیقاتی شباهت بسیار زیادی دارد.این فناوری به دانشمندان کمک می کند تا عملکرد مغز یا فعالیت آن را بدون کاشت الکترود بررسی کنند.

آن ها طی این تحقیق با ساخت دو دستگاه که شامل یک سیستم الکتروانسفالوگرام 64 کاناله وضوح بالا برای آزمایشات و تحقیقات کلینیکی با قابلیت اتصال به پوست بیمار و یک دستگاه ۲۰ کاناله برای خوانش سریع فعالیت‌های مغزی به شناسایی آسیب ناشی از ضربه یا سکته مغزی پرداختند. مورد دوم با اینکه وضوح کمتری داشت، ولی در عوض به راحتی قابل پوشیدن بود و تنها با گذاشته شدن بر روی موهای سر توانایی خواندن امواج مغزی را داشت.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی