برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

این روزها از وای فای برای اتصال کامپیوتر، لپ تاپ، تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی به اینترنت استفاده می شود.

اما بنابر مطالعات و تحقیقات صورت گرفته به زودی و در آینده ای نزدیک شاهد این خواهیم بود که با امواج وای فای در اماکن عمومی، امنیت را هم بتوانیم برقرار کنیم.

برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

این مطلب را از دست ندهید: اشیای مجهز به وای فای، ساخته شده با پرینتر سه بعدی

 

برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

محققان دانشگاه راتگرز به تازگی تحقیقاتی انجام داده اند که بنابر آن می توان با امواج وای فای لوازم گرم از جمله بمب، سلاح و حتی مواد منفجره را درون یک کیف شناسایی و پیدا کرد.

دلیل برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای به نوع این اجسام برمی گردد که یا مایع هستند یا جامد. به همین خاطر در امواج وای فای تداخل ایجاد می کنند. برعکس کیفی که داخل آن قرار دارند از جنس موادی است که به راحتی امواج از آن عبور می کنند پس اجسام خطرناک به آسانی قابل تشخیص هستند.

 

​  برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

این مطلب را از دست ندهید: استفاده از پرتو ایکس در اسکن های فرودگاهی

 

البته این امر به نوع کیف هم بستگی دارد به عنوان مثال اگر کیف موردنظر یک کوله پشتی باشد احتمال تشخیص به 95 درصد میرسد و اگر کیف در پارچه و یا چیز دیگری قرار گرفته باشد درصد احتمال تشخیص کمتر می شود.

 

​  برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

 

تکنولوژی موجود در اغلب فرودگاه ها ایکس ری یا سی تی اسکن است که تنها در مواردی که مورد مشکوک باشد از آن استفاده می شود . از دستگاه جدید با تکنولوژی وای فای به دلیل قیمت بالایی که دارد و دشواری نصب در اماکن عمومی نمی توان استفاده کرد.

​  برقراری و کنترل امنیت با امواج وای فای

 

هرچند تیم تحقیقاتی که در حال حاضر بر روی آن کار می کنند تمرکز خود را برای تقویت میزان قدرت تشخیص این دستگاه قرار داده اند تا هم بهبودی در عملکرد دستگاه ایجاد کنند و هم بتوانند کیفیت دستگاه را بالا ببرند تا امکان تخمین حجم مایعات هم وجود داشته باشد.

از این روش جدید می توان برای ایجاد امنیت در مکان های عمومی مانند رویدادهای ورزشی، جشن ها و ... برای جلوگیری از حملات تروریستی استفاده کرد.

منبع: gadgetnews

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی