انواع پرینترهای جوهر افشان

در این مقاله قصد داریم نگاهی به انواع پرینترهای جوهر افشان بیندازیم:

پرینتر تک کاره جوهر افشان رنگی، پرینتر سه کاره جوهر افشان رنگی و پرینتر چهار کاره جوهر افشان رنگی...

معرفی انواع پرینترهای جوهر افشان

هر چند توسعه و گسترش رسانه‌های مجازی و فناوری‌ها اطلاعات در عرصه‌ی وسیع و بی کران اینترنت از وابستگی بشر امروز به رسانه و نیازمندی‌های چاپی کاسته است اما چاپگر (پرینتر) هنوز زنده است و روز به روز به فناروی آن افزوده می‌شود.

معرفی انواع پرینترهای جوهر افشان

چاپگر های جوهرافشان (Inkjet) یکی از انواع چاپگرهای موجود در بازار هستند که نحوه‌ی کارکرد و موارد استفاده‌ی آن ها به سبب ساختار خاصی که دارند، با چاپگرهای لیزری کمی متفاوت است.

اولین تفاوت آن در کارتریج است و از آنجا که در این نوع چاپگرها ذرات بسیار ریز و پردازش شده‌ی رنگ، مستقیماً توسط افشانک‌ های هد روی کاغذ افشانده می‌شوند به آن‌ها «جوهرافشان» می گویند.

در حال حاظر خود پرینترهای جوهرافشان نیز در مدل‌ های مختلف با کارایی‌های متنوعی تولید می‌شوند.

رقابت در بازار پرینتر های جوهر افشان باعث شده است که سازندگان این دستگاه به فکر تعبیه نمودن کارایی‌ های دیگری همزمان با کارکرد پرینتر بیافتند.

به همین دلیل در بازار امروز ایران نیز غیر از چاپگرهای رنگی تک کاره‌ ی جوهر افشان، چاپگرهای جوهر افشان سه کاره و چاپگرهای جوهر افشان چهار کاره نیز طرفداران زیادی پیداکرده‌اند. رایج‌ترین و شناخته شده ترین مارک‌های چاپگر از انواع تک کاره گرفته تا همه کاره، از برندهای Brother ،Epson ،Canon و HP هستند.
از بین پرینتر های تک کاره‌ی مخزن دار می‌توان به مدل
پرینتر جوهرافشان اپسون Epson L800 Photo ساخت شرکت اپسون اشاره کرد که دارای 6 مخزن جوهر جداگانه است که هرکدام 70 میلی لیتر ظرفیت دارد و از سرعت چاپی معادل 12 ثانیه برای هر عکس 10*15 سانتی متری برخوردار است.

این نوع پرینتر های مخزن دار که بهترین نمونه‌ های آن را شرکت اپسون می‌سازد، برای مصارف اداری و خانگی، به دلیل پایین بودن هزینه‌ی جوهر، بسیار به‌صرفه می‌باشند.

برای کسانی که غیر از یک پرینتر جوهرافشان به امکانات دیگری هم از قبیل اسکنر و دستگاه کپی هم نیاز دارند بهتر است دنبال پرینترهای سه کاره یا چهارکاره باشند.

از بین سه کاره‌ها مدلی مانند پرینتر جوهرافشان سه کاره HP 5525W که دارای دقت پرینت و سرعت کپی خوبی است می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

یا در بین چهار کاره ها مدل پرینتر جوهرافشان چهار کاره Canon PIXMA MX924 ساخت شرکت ژاپنی کانن از قابلیت چهار کار پرینتر، فکس، اسکنر و فتوکپی برخوردار است و در نوع خود دارای طراحی ظریفی می‌باشد.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی