انجام عمل جراحی با هدست واقعیت مجازی هولولنز Hololens

با پیشرفت هر چه بیشتر تکنولوژی، شاهد خدمت بیشتر آن به جامعه پزشکی و درمان بیماران هستیم. اگر اخبار سایت ایده برتر را در بخش تازه چه خبر را دنبال کرده باشید، می دانید که قبلا در مورد درمان بیماری های مختلف مثل سوختگی و کم شنوایی و هم چنین احیای عضو آسیب دیده با استفاده از پرینتر سه بعدی مطالبی را بیان کردیم. خبری که به تازگی در دنیای فناوری توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است، در رابطه با یک هدست واقعیت مجازی است که به پزشکان امکان می دهد جراحی ها را با دقت بیشتر و ضریب خطای پایین تری انجام دهند.

انجام عمل جراحی با هدست واقعیت مجازی هولولنز Hololens

حتما بخوانید: شبیه سازی بافت مغز و ریه با تکنولوژی چاپ سه بعدی

عمل جراحی با هدست واقعیت مجازی هولولنز Hololens انجام شد

بنا بر اخبار موجود، اخیرا عمل جراحی با هدست واقعیت مجازی هولولنز Hololens انجام شد و گروهی از پزشکان انگلیسی موفق شده اند با استفاده از هد ست واقعیت مجازی هولولنز مایکروسافت Hololens، جراحی ترمیمی بر روی بافت های آسیب دیده پا را با موفقیت انجام دهند. آنها برای این کار به یک تصویر سه بعدی از استخوان ها و رگ های خونی در عضو آسیب دیده احتیاج داشتند. بنابراین ابتدا از پای بیمار سی تی اسکن گرفته اند و بعد از آن عمل جراحی را با هد ست هولولنز انجام داده اند. با کمک این تصویر سه بعدی پزشکان قادر به دیدن اجزا پا در قسمت زیر پوست بوده اند!

عمل جراحی با هدست واقعیت مجازی هولولنز Hololens انجام شد

حتما بخوانید: نگاهی تازه به هدست واقعیت مجازی سامسونگ

اهمیت و کارآمدی این روش خصوصا هنگام پیوند زدن بخشی از بافت بدن کاملا مشخص خواهد شد. مثلا تصور کنید یک پزشک برای درمان بیمار بخواهد بخشی از پوست و بافت های زیر آن را به قسمت آسیب دیده و دچار زخم پیوند بزند. برای این کار لازم است که رگ های خونی کاملا به رگ های محل جراحت متصل شوند. قبل از اینکه هدست هولولنز HoloLens وارد اتاق های جراحی شود، پزشکان با استفاده از یک اسکنر دستی اولترا ساوند رگ ها را پیدا می کردند. اما اکنون با این شیوه جدید می توانند بسیار سریع تر و با دقت بیشتر رگ های بدن را پیدا کنند. طبق گفته نفر ارشد این گروه تحقیقاتی استفاده از این هدست برای انجام جراحی های ترمیمی در اندام های تحتانی بدن مانند پاها مناسب است اما برای گسترش کاربرد آن و انجام دادن جراحی در بخش های دیگری مثل شکم نیاز است تا تحقیقات بیشتری انجام شود.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی