رم کامپیوتر - رم لپ تاپ

  1. حذف
    دسته:
    رم کامپیوتر - رم لپ تاپ


رم کامپیوتر - رم لپ تاپ

رم کامپیوتر یا رم لپ تاپ، حافظه موقت کامپیوتر و لپ تاپ می باشد که اطلاعات به را به طور موقت ذخیره سازی می کند تا پردازش لازم بر روی این اطلاعات صورت گیرد. بر خلاف هارد دیسک که اطلاعات به طور دائمی در آن ذخیره سازی می شوند، اطلاعات و داده های رم، قابل پاک شدن و جایگزینی می باشند. در واقع زمانی که شما در حال استفاده از کامپیوتر و باز و بسته کردن نرم افزار ها و بازی های کامپیوتری هستید و یا اطلاعاتی را جابجا می نمایید، رم کامپیوتر داده ها را به طور مکرر ذخیره سازی و پاک می کند. موردی لازم است از آن آگاه باشید این است که با قطع جریان برق تمام اطلاعات داخل رم حذف می شوند.
رم نیز همانند سی پی یو، هارد دیسک، مادربرد و کارت گرافیک از مهم ترین قطعات کامپیوتر به شمار می آید که بدون آن کار کردن با کامپیوتر امکان پذیر نیست. در حال حاضر رم DDR3 که از نسل های جدید رم محسوب می شود، از سرعت و کارایی بالایی برخوردار است و به همین دلیل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید رم

رم RAM نیز همانند دیگر قطعات کامپیوتر ممکن است داغ کند که این موضوع در عملکرد رم کامپیوتر یا رم لپ تاپ اثرگذار است و همچنین می تواند آسیب های جدی به رم وارد نماید. در نسل های جدید رم از جمله رم DDR3 این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. معمولاً رم ها را با برند، نوع و حافظه شان می سنجند. طبیعتاً هر چقدر حافظه رم کامپیوتر بالاتر باشد، عملکرد رم و در حالت کلی عملکرد کامپیوتر و سرعت آن بالاتر می رود. در کنار حافظه، مشخصات دیگری همچون فرکانس یا سرعت درگاه رم (که با واحد مگاهرتز سنجیده می شود) در خرید رم مناسب تأثیرگذار خواهد بود.
قیمت رم RAM نیز بر اساس همین مشخصات می تواند متغیر باشد. برای مشاهده لیست قیمت رم و دیگر قطعات کامپیوتر و همچنین لوازم جانبی کامپیوتر می توانید به لینک مشخص شده و یا به صفحه مربوط به رم کامپیوتر در سایت ایده برتر پارسیان مراجعه نمایید.