کارتریج کانن (کارتریج کنون) CANON

شرکت کانن CANON یک شرکت الکترونیکی ژاپنی و چند ملیتی است. دفتر مرکزی شرکت کنون canon در توکیو، کشور ژاپن قرار دارد. شرکت کانن canon در زمینه تولید دوربین ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویر برداری به صورت تخصصی کار می کند. شرکت کانن canon در سال 1933 توسط "یوشیداگورو" و "اوچیدا سابورو" در ژاپن تاسیس شد. شرکت کنون canon در زمینه تولید محصولاتی از جمله دوربین عکاسی ، دستگاه فتوکپی، چاپگر، دوربین های دیجیتال و ویدئویی، دوربین های تک لنزی بازتابی فعالیت دارد.

کارتریج کانن (کارتریج کنون)

کارتریج کانن (کارتریج کنون) CANON

کارتریج کانن canon در واقع منبع رنگ در پرینترها و پلاترها با توجه به نوع و مدل دستگاه، کارتریج های متفاوتی استفاده می شود. کارتریج کنون canon در دو نوع پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می گیرند. پرینترهای جوهر افشان توسط پاشیدن قطرات ریز جوهر از طریق منافذ ریزی که بر روی هد قرار دارد تصاویر سیاه و سفید و رنگی را با کیفیت های مختلف و مناسب بر روی کاغذ چاپ و ایجاد می کنند. در پرینترهای جوهرافشان رنگی سه رنگ اصلی کارتریج کانن به نام های رنگ آبی و زرد و قرمز استفاده می شود و به همراه آنها یک کارتریج مشکی قرار دارد که برای چاپ تصاویر و متون و نوشته های سیاه و سفید استفاده می شود.

در پرینترهای لیزری از کارتریج کنون به عنوان تونر استفاده می شود. در پرینترهای لیزری کارتریج مخزن رنگ از دو قسمت تشکیل می شود: 1- مخزن تونر 2- مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر می باشد.

در پرینترهای لیزری، کارتریج از قسمت های مختلفی از جمله مخزن تونر تازه، تونر استفاده شده یا ضایعات، درام، مگنت و فوم رول استفاده می شود. پرینترهای لیزری تک رنگ یا همان سیاه و سفید دارای یک تونر مشکی هستند ولی در چاپگرهای لیزری رنگی از سه رنگ اصلی آبی و قرمز و زرد و به همراه یک تونر مشکی رنگ استفاده می شود.

بین کارتریج های اصلی و غیراصلی تفاوت های زیادی وجود دارد که در هنگام خرید باید دقت داشته باشید و یا از مراکز معتبر و فروشگاه های اینترنتی معتبر مثل فروشگاه ایده برتر پارسیان با خیال راحت خریداری نمایید.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی