کارتریج پرینترهای لیزری

پرینترهای لیزری برای چاپ تصاویر و متون از نور یا لیزر استفاده می کند و دارای مخزن رنگ به نام کارتریج لیزری یا تونر هستند که به پودر رنگ آنها تونر نیز می گویند. پرینترهای رنگی لیزری از رنگ های پودری (تونر) که دارای 4 رنگ اصلی قرمز و آبی و زرد و مشکی تشکیل شده اند استفاده می کنند از این پرینترها بیشتر برای چاپ فرم ها و اسناد اداری استفاده می شود.

کارتریج پرینترهای لیزری

کارتریج پرینترهای لیزری

پرینترهای لیزری با عملکرد لیزر و ریختن تونر روی درام آن را به کاغذ انتقال می دهد و در نهایت بعد از گرم کردن تونر روی کاغذ برای تثبیت و ماندگاری آن عملیات چاپ انجام می شود. تونر در واقع نوعی پودر است که از فشردگی و غلظت بالا با تکنولوژی خاصی تولید شده اند که این پودر در پرینترهای سیاه و سفید به صورت مغناطیسی می باشد.

در پرینترهای لیزری رنگی تونری که استفاده می شود به رنگ های آبی و زرد و قرمز و مشکی است. این نکته را باید بدانید که تونر مشکی که در پرینترهای رنگی استفاده می شود با تونر شارژ مشکی که در پرینترهای تک رنگ سیاه و سفید استفاده می شود کاملا متفاوت هستند.

به وسیله تونر شارژ کارتریج پرینتر و تمامی دستگاه های لیزری حتی دستگاه های کپی شارژ می شود. کیفیت تصاویر چاپی در کارتریج های تونری بستگی به اندازه ذرات رنگ تونر دارد که هر چقدر این ذرات کوچکتر و ریزتر باشد کیفیت چاپ بهتر و بالایی دارد. کارتریج های تونری دارای سرعت چاپ بالایی هستند.

کارتریج های تونری بیشتر شبیه به ذرات بسیار ریز رنگی شبیه به شن هستند که به این ذرات رنگی پودرهای رنگی نیز گفته می شود. کارتریج های تونری از جنس کربن ساخته شده اند و هنگامی که مورد استفاده قرار می گیرند به ذرات بسیار ریزی تبدیل می شوند و این ذرات با استفاده از یک پلیمر به کاغذ چسبانده می شوند. در کارتریج های تونری جوهر به شکل جامد و پودری و خشک استفاده می شود.

در پرینترهای لیزری عملیات چاپ کارتریج های تونری از تکنولوژی بسیار پیشرفته تری استفاده می شود که چاپگر با استفاده از اشعه لیزر ماده موجود در کارتریج تونری را ذوب می کند و تونر به کاغذ می چسبد و فرآیند چاپ انجام می شود.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی