کارتریج پاناسونیک Panasonic

شرکت پاناسونیک Panasonic یک شرکت الکترونیکی چندملیتی ژاپنی است که با نام پیشین ماتسوشیتا نیز شناخته می شود. دفتر مرکزی شرکت پاناسونیک Panasonic  در کادوما، کشور اوساکا قرار دارد. شرکت پاناسونیک در سال 1918 توسط کونوسوکه ماتسوشیتا با نام ماتسوشیتا تاسیس شد. شرکت پاناسونیک در زمینه تولید محصولات و تجهیزات الکترونیکی و صنعتی از جمله: تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، دوربین های فیلمبرداری ویدیویی، وسایل برقی خانگی، دستگاه های فتوکپی و فکس و .... فعالیت دارد.

کارتریج ها در مدل ها و برندهای متنوعی از جمله کارتریج شارپ، کارتریج سامسونگ، کارتریج اچ پی، کارتریج کانن، کارتریج اپسون، کارتریج برادر، کارتریج تارا و ..... طراحی و تولید و در بازار ایران وجود دارد. که هر کدام برای پرینتر مخصوص به برند خود ساخته شده است.

کارتریج پاناسونیک Panasonic

کارتریج پاناسونیک Panasonic

کارتریج پاناسونیک Panasonic در واقع مواد مصرفی در پرینتر و دستگاه فتوکپی هستند. کارتریج پاناسونیک در پرینتر جوهر افشان به عنوان جوهر و در پرینتر لیزری به عنوان تونر شناخته می شوند. در پرینترهای لیزری و جوهرافشان رنگی از سه رنگی اصلی آبی و زرد و قرمز به عنوان کارتریج و یک رنگ مشکی کارتریج استفاده می شود. در اصطلاح محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد کارتریج گفته می شود.

کارتریج های موجود در پرینترهای لیزری دارای 2 بخش اصلی به نام های تونر و درام هستند که در بعضی از مدل های پرینتر لیزری هر دو بخش در یک کارتریج قرار دارد و در برخی مدل های دیگر پرینتر لیزری به صورت مجزا هر کدام از بخش ها در یک کارتریج قرار می گیرند.

کارتریج های موجود در پرینترهای جوهرافشان هم از دو بخش اصلی جوهر و هد تشکیل شده اند که در برخی از مدل های پرینتر جوهرافشان هر دو بخش درون یک کارتریج قرار دارد و در بعضی مدل های پرینتر جوهر افشان جوهر و هد هر کدام در یک کارتریج مجزا قرار دارند.

کارتریج Panasonic در انواع مختلفی از جمله: کارتریج اصل پاناسونیک (original)، کارتریج بازتولید پاناسونیک (Remanufactured)، کارتریج دوباره پر شده پاناسونیک (Refilled)، کارتریج بازیافتی پاناسونیک (Recycled) و کارتریج سازگار یا عمومی پاناسونیک (Compatible or Generic) دسته بندی می شوند.

کارتریج بازیافتی (Recycled) پاناسونیک : کلمه "بازیافت "یک واژه کلی که به عنوان فرآیند یا تکنولوژی یک شرکت مربوط نمی شود. این نوع کارتریج اصل نمی باشد در واقع کارترجی است که از قطعات و مواد به دست آمده از محصولات دست دوم ساخته شده است.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی