کارتریج لکسمارک Lexmark

شرکت لکسمارک Lexmark یک شرکت بین المللی آمریکایی است. شرکت لکسمارک یکی از تولیدکنندگان پرینترهای لیزری هستند. دفتر مرکزی شرکت لکسمارک در لکسینگتون کنتاکی در ایالات متحده قرار دارد. شرکت لکسمارک Lexmark در سال 1991 تاسیس شد.

کارتریج لکسمارک Lexmark

کارتریج لکسمارک Lexmark

کارتریج لکسمارک Lexmark به عنوان مواد مصرفی در چاپگرها و دستگاه های کپی استفاده می شوند. در پرینترهای جوهرافشان، کارتریج به عنوان جوهر و در پرینترهای لیزری به عنوان تونر استفاده می شود. در پرینترهای لیزری و جوهرافشان رنگی از چهار رنگ اصلی آبی و زرد و قرمز و مشکی به عنوان کارتریج استفاده می شود که هر کدام به صورت جداگانه درون کارتریج قرار می گیرند.

کارتریج ها در مدل ها و برندهای مختلفی از جمله کارتریج شارپ sharp، کارتریج سامسونگ Samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج اپسون Epson ، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید و به بازار عرضه شده است که هر کدام برای دستگاه مخصوص به خود طراحی شده اند.

کارتریج لکسمارک در انواع مختلفی از جمله : کارتریج اصل لکسمارک (ORIGINAL) – کارتریج بازتولید لکسمارک (Remanufactured) – کارتریج دوباره پر شده لکسمارک (Refilled) – کارتریج بازیافتی لکسمارک (Recycled) – کارتریج سازگار یا عمومی (Compatible or Generic) دسته بندی می شوند.

کارتریج دوباره پر شده لکسمارک Lexmark: در این نوع فرآیند یعنی عملیات نوسازی کارتریج شامل دسترسی (یعنی گاهی نیاز به ایجاد یک سوراخ و گاهی هم با باز کردن قسمتی از کارتریج) به تونر یا مخزن جوهر کارتریج و پر کردن با مواد جدید می باشد. یکی از مزایای این روش این است که در زمان پر کردن کارتریج، نقایص آن بررسی و برطرف می شود و محصول به راحتی تمیز می شود.

کارتریج دارای اجزای مختلفی از جمله تونر، یک غلطک مغناطیسی، قطعه هادی نور یا درام، پره جاروبی تشکیل شده است. یک غلطک مغناطیسی پودر تونر را جمع و توزیع می کند. قطعه هادی نور یا درام تصویر را به روی کاغذ منتقل می کنند. پره جاروبی پودر بر روی تونر اضافی را از روی درام پاک می کند.

کارتریج بازتولید لکسمارک Lexmark: یک کارتریج بازتولید خوب لیزری دارای ویژگی و شرایطی هستند: کاملا از هم باز می شوند و تمام قطعات بررسی شده، جدا شده و تمیز می شوند. درام جدید، پره جاروبی جدید، غلطک مغناطیسی جدید، مخزن تونر با پودر تونر جدید نصب می شود.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی