چگونه در اینترنت بفروشیم؟

روش های فروش اینترنتی کالا

 به نظر می رسد اولین راهی که برای فروش اینترنتی کالا به ذهن هرکسی خطور می کند، راه انداختن یک سایت اینترنتی باشد اما این تنها راه نیست و روش های زیاد دیگری برای فروش آنلاین وجود دارند.برای این کار، ابتدا باید با بازاریابی اینترنتی و روش های مختلف فروش کالا به وسیله آن راآشنا شوید و در قدم بعدی یک سایت راه اندازی کنید.
بهتر است بدانید که فروش اینترنتی کالا دو فایده ی بسیار عالی دارد که مورد اول هزینه راه اندازی اولیه سایت یا فروشگاه اینترنتی  می باشد که بسیار پایین است و حتی می تواند صفر باشد.مورد بعدی دیگراین است که می توانید با استفاده از بازاریابی اینترنتی راحت به مخاطب خود و افرادی که تمایل به خرید محصولات شما را دارند برسید و فروش خود را افزایش دهید.

روش های فروش اینترنتی کالا

در ادامه به چند روش برای فروش کالا در اینترنت که نیازی به راه اندازی سایت را می پردازیم:

فروش کالاهای دست دوم

در این روش شما می توانید کالای دست دوم خود و یا هر وسیله اضافه ای که در منزل شما وجود دارد و شما هم نیازی به آن را به راحتی از طریق اینترنت بفروشید.

فروش و معرفی کالا در سایت های نیازمندی

سایت های نیازمندی دقیقا مانند  بخش نیازمندی های روزنامه همشهری عمل می کنند و تنها تفاوتشان این است که جستجوی آگهی ها و هم چنین دسترسی به آنها در این قبیل سایت ها بسیار ساده تر است.برای پیدا کردن سایت های نیازمندی  باید عباراتی مثل درج آگهی رایگان، سایت نیازمندی، سایت تبلیغاتی و... را در موتورهای جستجویی مانند گوگل جست و جو و بعد از پیدا کردن سایت موردنظر خودرا پیدا کرده ، آگهی فروش کالای خود را درج کنید.

فروش کالا در سایت های B2B و B2C

این سایت ها امکان ایجاد ارتباط بین تجارت های مختلف را مهیا می کنند. با عضویت در این سایت ها می توان یک صفحه شخصی برای خود ایجاد کرد و به معرفی شرکت ، کالاو خدمات خود بپردازید.عضویت در این سایت ها رایگان است و تنها برای نمایش ویژه ی آگهی خود باید مبلغی را پرداخت کنید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به سایت هایی  مانند اینستاگرام، لینکداین ، آپارات و... گفته می شود که جای بسیار مناسبی برای معرفی کالاها وخدمات و هم چنین ایجاد ارتباط با مخاطب می باشند.برای موفقیت در این سایت ها و یا شبکه ها باید با توجه به نوع فعالیت خود بهترین و مناسب ترین شبکه های اجتماعی را برای تبلیغ پیدا کنید و شروع به تبلیغ و فروش در آنها کنید.مثلا اینستاگرام بیشتر برای محصولاتی که مخاطب عام دارند و مخاطب هایشان هم خانم ها هستند گزینه ی بسیار مناسبی است.


لازم به ذکر است که روش های دیگری برای تبلیغ و معرفی محصول از طریق اینترنت وجود دارد که می توان به عضویت در فروشگاه سازها، ایجاد وبلاگ رایگان و استفاده از سیستم های همکاری در فروش اشاره کرد. فراموش نکنید که ایجاد اعتماد و ارائه سرویس مناسب به مشتری بدون شک تاثیر بسیار بالایی در فروش دارد که این نکته ی بسیار مهم را می توانید در فروشگاه آنلاین ایده برتر مشاهده کنید.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی