چه پرینتری برای استفاده خانگی مناسب است

برای اینکه بدانید چه پرینتری برای استفاده خانگی مناسب است ابتدا باید مشخص کنید که از پرینتر در خانه چه استفاده‌هایی دارید. صد در صد کارایی یک پرینتر خانگی در مقایسه با یک پرینترهای اداری کمتر است پس مسلما هم هزینه کمتری بابت خرید آن باید پرداخت کرد. قبل از شروع پیشنهاد می کنیم مقاله های پیشنهادهایی برای خرید پرینتر خانگی و بهترین پرینتر خانگی را مطالعه کنید. هنگام انتخاب نوع پرینتر حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

پرینتر خانگی

اول از همه باید بدانید برای انجام چه کارهایی به پرینتر نیاز دارید چراکه بازار از نوع های مختلف پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهرافشان پر است که هرکدام هم کاربردهای مختلفی دارند. اغلب پرینترهای جوهرافشان برای چاپ عکس و متن های تصویری مناسب هستند و پرینترهای لیزری به دلیل چاپ صفحات زیاد در مدت کوتاه، بیشتر در ادارات و شرکت‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حال اگر شما قصدتان از داشتن پرینتر خانگی پرینت گرفتن است ما به شما پرینتر لیزری تک ‌رنگ یا سیاه سفید را پیشنهاد میکنیم. اما اگر برای چاپ عکس و تصاویر به پرینتر نیاز دارید پیشنهاد ما به شما یک پرینتر جوهرافشان است البته پرینترهای دیگری هم موجود می باشد که مخصوص چاپ عکس هستند اما این پرینترها مناسب برای آتلیه ها و افرادی می باشد که  قصد دارند عکس‌ هایشان را خودشان چاپ کنند.

هزینه مواد مصرفی پرینتر خانگی

مواد مصرفی که شامل کارتریج و تونر می باشد اهمیت بسیاری دارد. معمولا هزینه این موادمصرفی ها در رابطه با پرینترهای اداری و بزرگ که در مقیاس های بالا کار می کنند خیلی به چشم نمی‌آید اما برای پرینترهای مهم است.

هزینه مواد مصرفی پرینتر خانگی از فاکتورهای مهم در خرید است اما اکثر فروشندگان اطلاعات کافی دراین باره به خریداران ارائه نمی‌دهند اما باید بدانید که گاهی این هزینه‌ ها به اندازه قیمت یک پرینتر تمام می شود.

سرعت و کیفیت چاپ پرینتر خانگی

رزولوشن که همان سرعت و کیفیت چاپ است از ویژگی‌های مهم و فنی هر پرینتری به شمار می رود. در اصل انتظار همه ما از یک پرینتر این است که درمدت زمانی مشخص تعداد معینی کاغذ را با کیفیتی مناسب چاپ کند.

برای میزان سرعت و کیفیت چاپ پرینتر خانگی باید گفت که معمولا پرینتری با کیفیت چاپ 600 در600 dpi و سرعت چاپ 20 برگ در دقیقه برای استفاده خانگی مناسب است.

 توانایی اتصال به شبکه در پرینتر خانگی

برای اینکه با بیش از یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ بتوانید به پرینتر وصل شوید باید به این  ویژگی اهمیت دهید. امروزه اکثر پرینترها پورتی به نام Ethernet یا شبکه دارند که به وسیله آن می توان همزمان به چند کامپیوتر وصل شد. البته لازم به ذکر است که از پرینترهای بدون پورت شبکه هم می‌توان استفاده نمود اما برای این کارابتدا باید پرینتر را به یکی از کامپیوتر ها وصل کرده و سپس آن را Share کنید که در این حالت کامپیوتر مرکزی برای استفاده از پرینتر حتما روشن باشد چون در صورت خاموش بودن کامپیوترهای دیگر نمی توانند از آن استفاده کنند.

 توانایی اتصال به شبکه در پرینتر خانگی از دیگر ویژگی های مهم در خرید پرینتر است. بعضی  از این پرینترهای پیشرفته‌تر مجهز به شبکه Wi-Fi هستند که این قابلیت باعث می شود پرینتر را در هر مکانی از خانه قرار داده و به شبکه بی سیم متصل کنید.

پرینترهای چندکاره خانگی

این نوع پرینترهای چندکاره هم زمان کار چاپ، اسکن، فکس و کپی را انجام می‌دهند. این پرینترهای چندکاره خانگی هم در صورتی که تمام قابلیت های آن مورد استفاده قرارگیرد گزینه خوبی می باشد و بر خلاف آنچه که تصورمی‌شود قیمت مناسبی دارند.

هم چنین از پرینترهای چندکاره خانگی به دلیل اینکه ازیک وسیله به جای چند وسیله می توان استفاده کرد برای کاربرهای خانگی توصیه می شود.

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی